statystyki

Z jakich ulg korzystają mundurowi

autor: Bożena Wiktorowska03.07.2013, 06:35; Aktualizacja: 10.09.2014, 15:27

Funkcjonariusz wraz ze swoją rodziną ma prawo do jednego przejazdu w wakacje na koszt komendy

Osoby decydujące się na rozpoczęcie służby w policji czy w wojsku muszą się liczyć z tym, że wybierając takie profesje, nie będą podlegać pod kodeks pracy, a ich zatrudnienie będzie nawiązane na podstawie powołania. Zainteresowani muszą poddać się regułom służby, co sprowadza się do szczególnych obowiązków. Powinni być dyspozycyjni i wykonywać zadania w nielimitowanym czasie pracy w trudnych warunkach, związanych nierzadko z bezpośrednim narażeniem życia i zdrowia. W zamian za te uciążliwości przysługują im m.in przywileje emerytalne oraz możliwość otrzymania wsparcia dla swojej rodziny w czasie wakacji.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Seer(2013-07-03 14:34) Zgłoś naruszenie 10

    do anty: żeby ci rusek żony nie gwałcił a niemiec nie roz**bał twojemu dziecku główki kolbą karabinu cioto

    Odpowiedz
  • policjant(2013-07-03 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    to przypatrzcie sie wojsku:OTO PRZYWILEJE(KPT 20 LAT SLUZBY WIEK 45LAT EMERYT)
    1Gratyfikacja urlopowa na 4 osoby 2800pln(w tym wliczony przejazd raz w roku na wakacje)
    2.12 pensji przez rok zamiast emerytury, można pobrać jednorazowo 43750 pln
    3. Odprawa związana ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej 21000
    4.Odprawa mieszkaniowa na 4 osoby 205964 pln
    Dodatkowe uposażenie roczne za rok zwolnienia ze służby 4212pln
    TO SA PRZYWILEJE ..I NASZE PAŃSTWO STAĆ NA TO A WY O POLICJANTACH PISZECIE

    Odpowiedz
  • saqmtron(2013-07-25 15:39) Zgłoś naruszenie 10

    Po to wojsko, mam w rodzinie to wiiem ile zarabia się, co się robi za biurkiekiem, jakie odprawy otrzymują a jakie wysokie emerytury mają, gdzie jest P. Szymoniak ze na to pozwala, gdzie jest P. Premier RZądu, dosyć tego niech będzie strajk, bo mam dosyć tego. Ludzie 50 letni, zdrowy chłop a emeryt to są szczyty, aqbyżyć w takim kraju.

    Odpowiedz
  • szemkel(2013-07-03 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Z jakich ulg korzystają mundurowi?
    Z wszystkich!!!

    Odpowiedz
  • empec(2013-07-03 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze tak było ...dokładnie politycy + policja+wojsko= MAFIA

    Odpowiedz
  • +++(2013-07-03 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    ... kuda Białorusi do nas, che, che, che? /-/+++
    PS Zapomniałeś synku, że obrońcy granic i wszechobecnej hucby - nie płacą za nic?

    Odpowiedz
  • Jan Osik(2013-07-03 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do "policjanta". Nikt nie zabronił ci służeniu w armii i pobieraniu takich gratyfikacji. A teraz szczekasz, za chwilę odgryziesz sobie rękę. Patrząc na IP widać ,że to trolowany wpis, mający podpuścić publikę. By publika wsiadła na policjantów, którzy i tak ponoć mają lepiej niż cywile. Za chwilę na tapetę wskoczą lekarze i nauczyciele, i tak w tym polskim bagienku będziemy się pogrążać.

    Odpowiedz
  • z erefenu(2013-07-03 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    .mamy 2013 rok a nie 1939 :-) wiec sie ogarnij troche ,,inna europa :-) niemiec to juz tu siedzi (banki,duze firmy,itd) wiec kogo maja "podbijac" popatrz na mape UE mowi ci to cos? l jestes pewnie starym trepem ramolem ktory nie widzi ze europa sie zmienila i zostales w XX wieku .Pracuje w Niemczech i tu smieja sie z takich jak ty co zyja jeszcze w 39 roku ogarnij sie troche

    Odpowiedz
  • Seer(2013-07-03 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 9: ale pracujesz w niemczech jako pani do towarzystwa jak kilka tysięcy polskich kobiet czy jako robol na budowie jak kilka tysięcy polskich mężczyzn? czy też inaczej posługujesz??

    Odpowiedz
  • 40 -letni emeryt(2013-07-03 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    dobre 220zł na czteroosobową rodzinę pociągiem II klasy ...
    ALE MI PRZYWILEJ !!! co za debil napisał ten artykuł !!!
    DOBRZE ŻE ODSZEDŁEM Z tego syfu... i MAM SPOKÓJ

    Odpowiedz
  • POL ANKA(2013-07-04 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    a każda praca jest ważna, jedna jest lepiej płatna inna do luftu, ale gdyby nie była potrzebna, to jej by nie było. O przywileje nie ma się co kłócić każdy chce mieć lepiej, naturalna sprawa. Ale, właśnie jest ale ... . Mamy inne czasy, czy przez całe życie musisz być górnikiem, policjantem, żołnierzem, urzędnikiem? A no właśnie, nie. Na co komu żołnierz szeregowy z zadyszką 40- letni, pracował w wojsku 10 lat, zarobił, dostał 2,6 % za rok do emerytury i Ojczyzna mówi mu o.k. dzięki idziesz do cywila. Górnik przepracował pod ziemią parę wiosen, zarobił, czas na powierzchnię, bo zdrowie chłopie stracisz. Ale jak nowe myślenie to dla wszystkich, a dlaczego europoseł po kadencji na rentę idzie, a ile składki odprowadził, jak ma dostać grosz za służbę publiczną to po 67 roku życia, jak pozostali obywatele, to nie Iżinki. A prokuratorzy, sędziowie jaki stan spoczynku, owszem ale z cezurą, po 67 roku życia. W Polsce ryba psuje się od głowy, "elity" świeckie i kościelne uwiły sobie gniazdka na publicznym groszu, a pozostali ają krzyż nieść w pokorze? Trzeba powiedzieć - NIE

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-03-20 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ty policjant z komentarza nr 1. Jak nie masz zielonego pojęcia o wojsku to nie pisz głupot. Właśnie przez takich "znawców" powstają plotki o apanażach w armii. Ja ci nie wróg. Startuj do armii i bądź paniskiem.

    Odpowiedz
  • krol(2013-07-03 08:52) Zgłoś naruszenie 01

    Z jakich ulg korzystają politycy każdego szczebla ?
    Polacy,nie dajcie się podzieliś,nie dajcie sobą manipulować,nie naskakujcie na siebie.Bo dzisiaj policjanci,jutro nauczycielr,górnicy,rolnicy itd.

    Odpowiedz
  • anty(2013-07-03 12:17) Zgłoś naruszenie 01

    Do "osika" a ty co z ub-e jesteś czy innego CBŚ ze kontrolujesz IP ? policjant dobrze mówi macie(on zresztą tez) te przywileje które nas biją po kieszeni ..raz na zawsze ukrócić to i nie będzie tych dyskusji .Do wspolego zusu płacić składki i wtedy wymagać a nie 13-stki sraski urlopowe dodatki ...pytam się za co ?...za tyle fotoradarów na drogach?

    Odpowiedz