statystyki

Z rynku pracy powiało optymizmem

autor: Marek Chądzyński20.08.2020, 06:00; Aktualizacja: 20.08.2020, 09:12
Analitycy policzyli szybko, że to ograniczenie spadku oznacza, że przedsiębiorcy przywrócili w lipcu ok. 66 tys. wcześniej skasowanych etatów. Przy czym owo skasowanie niekoniecznie oznaczało zwolnienia, a mogło być jedynie efektem przeliczenia na pełne etaty ograniczenia czasu pracy, jakie wprowadzano w odpowiedzi na pandemię.

Analitycy policzyli szybko, że to ograniczenie spadku oznacza, że przedsiębiorcy przywrócili w lipcu ok. 66 tys. wcześniej skasowanych etatów. Przy czym owo skasowanie niekoniecznie oznaczało zwolnienia, a mogło być jedynie efektem przeliczenia na pełne etaty ograniczenia czasu pracy, jakie wprowadzano w odpowiedzi na pandemię.źródło: ShutterStock

Firmy przywracają etaty, płace rosną szybciej, niż oczekiwano. To skutek szybkiego odbicia po wiosennej covidowej zapaści, ale również uboczny efekt wygaszania pomocy z tarcz antykryzysowych.

Zatrudnienie nadal spada. GUS podał wczoraj, że w lipcu było ono o 2,3 proc. niższe niż rok wcześniej. Ale to mniejszy spadek niż w czerwcu (minus 3,3 proc. rok do roku) i lepszy wynik od oczekiwanego przez ekonomistów, którzy mówili o minus 3 proc. Analitycy policzyli szybko, że to ograniczenie spadku oznacza, że przedsiębiorcy przywrócili w lipcu ok. 66 tys. wcześniej skasowanych etatów. Przy czym owo skasowanie niekoniecznie oznaczało zwolnienia, a mogło być jedynie efektem przeliczenia na pełne etaty ograniczenia czasu pracy, jakie wprowadzano w odpowiedzi na pandemię.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane