statystyki

Zatrudnianie diagnostów: Kierownik w laboratorium na cały etat

autor: Agata Szczepańska30.06.2020, 20:00; Aktualizacja: 30.06.2020, 20:05
Kolejna ważna zmiana to wprowadzenie obowiązku stosowania w laboratorium diagnostycznym minimalnych norm zatrudnienia

Kolejna ważna zmiana to wprowadzenie obowiązku stosowania w laboratorium diagnostycznym minimalnych norm zatrudnieniaźródło: ShutterStock

Minimalne normy zatrudnienia diagnostów w medycznym laboratorium, możliwość wykonywania zawodu w formie praktyki, obowiązek ustawicznego kształcenia i sześć dni urlopu szkoleniowego – to niektóre z przepisów, które wprowadzić ma ustawa o medycynie laboratoryjnej.

Jej projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu. Ma zastąpić obowiązującą ustawę z 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 849 ze zm.). Uznano, że obecny tytuł jest nieadekwatny do postępu wiedzy i terminologii w tej dziedzinie.

Tytuł to jednak niejedyna rzecz, która zmieni się w nowej ustawie. Ma ona m.in. wprowadzić przepisy umożliwiające wykonywanie zawodu diagnosty laboratoryjnego w formie indywidualnych i grupowych praktyk zawodowych. Podlegałyby one wpisowi do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane