statystyki

To on ma odchudzić administrację

autor: Bartek Godusławski22.04.2020, 08:40; Aktualizacja: 22.04.2020, 08:41
Piotr Patkowski

Piotr Patkowskiźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Wojciech Pacewicz

Piotr Patkowski zajmie się szukaniem oszczędności w resortach i urzędach

Nowy wiceminister finansów przeszedł do gmachu przy ul. Świętokrzyskiej prosto z kancelarii premiera. Tam zajmował się m.in. koordynowaniem Oceny Skutków Regulacji (OSR), czyli obliczaniem konsekwencji finansowych przygotowanych projektów ustaw.

– Podobne kompetencje będzie miał w Ministerstwie Finansów. Będzie też odpowiadał za kwestie legislacyjne, czyli reprezentował resort na posiedzeniach Zespołu Programowania Prac Rządu, Stałego Komitetu Rady Ministrów czy w parlamencie. Jego zadania będą naturalną kontynuacją pracy w obszarach, którymi zajmował się w KPRM – mówi nasz rozmówca z kręgów rządowych. Ma też odpowiadać za jakość OSR w projektach, które przygotowują inne ministerstwa, aby znajdował się w nich wpływ danych przepisów na sektor przedsiębiorstw i gospodarstwa domowe, a nie tylko finanse publiczne.

Nie będzie się za to bezpośrednio zajmował kwestiami budżetowymi czy makroekonomicznymi. Z podziału kompetencji w resorcie wynika, że Patkowski będzie nadzorował te same departamenty, co jego poprzednik Leszek Skiba, który zamienił ministerialne stanowisko na fotel wiceprezesa Banku Pekao. To znaczy, że będzie miał pieczę nad departamentami zajmującymi się efektywnością wydatków publicznych, wspieraniem polityk gospodarczych i będzie głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane