Pracujący seniorzy z przywilejami

autor: Łukasz Guza12.12.2019, 07:17; Aktualizacja: 03.03.2020, 14:48
Dodatkowa przerwa od pracy oraz obniżony podatek i mniejsze składki do ZUS mają zachęcić osoby starsze do wydłużania aktywności zawodowej, a firmy – do ich zatrudniania.

Dodatkowa przerwa od pracy oraz obniżony podatek i mniejsze składki do ZUS mają zachęcić osoby starsze do wydłużania aktywności zawodowej, a firmy – do ich zatrudniania.źródło: ShutterStock

Dodatkowa przerwa od pracy oraz obniżony podatek i mniejsze składki do ZUS mają zachęcić osoby starsze do wydłużania aktywności zawodowej, a firmy – do ich zatrudniania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • ekonomiczna pornografia???(2019-12-12 14:54) Zgłoś naruszenie 80

  ludzie na emeryturach,którzy chcą dorabiać do 3000 na rękę,powinni być zwolnieni z podatku od tej pracy oraz ze składek.Wtedy ma to sens dla pracodawcy jak i dorabiajacego sobie do emerytury..inaczej obie strony nie zaakceptują tych rozwiązań

  Odpowiedz
 • obywatel(2019-12-12 18:33) Zgłoś naruszenie 80

  Teraz emerytom potrąca się składkę rentową, chociaż nigdy nie będą rencistami. Mamy pracować dłużej i dać się okradać? A przerwę 15 minut to sobie .... Kilka dni urlopu więcej miałoby sens.

  Odpowiedz
 • jarek(2019-12-12 18:39) Zgłoś naruszenie 60

  w sprawie zatrudniania seniorów napisano już papieru na sto wagonów towarowych . To tylko teoria.A tą teorią na papierze bezrobotni seniorzy to mogą sobie tylko **** podetrzeć.To musi być jeszcze praktyka w zatrudnianiu seniorów .A z tym jest fatalnie, bo jeszcze nie widziałem minister pracy żeby była z niespodziewaną wizytą u bezrobotnych w urzędzie pracy.

  Odpowiedz
 • były(2019-12-12 20:19) Zgłoś naruszenie 14

  Nie ma ludzi do pracy tylko dlaczego wyrzuca się ludzi z doświadczeniem, chętnych i sumiennych w pracy na emeryturę wcale nie pytając czy mają życzenie iść odpoczywać. Piękne dyplomy i baj baj. I to w państwowych urzędach. Może trzeba powołać nowe firmy z ramienia państwa, które zatrudnią speców będących teraz na emeryturach. A nie tylko wynajem firm prywatnych i nic się nie da zrobić jak padają.

  Odpowiedz
 • nie do wiary(2019-12-12 20:42) Zgłoś naruszenie 33

  W nowych przepisach nie należy bezpodstawnie wyróżniać części osób, premiując ich podwyższaniem im emerytury za każdy przepracowany ponad wiek emerytalny rok. Rezultatem jest ktoś pracował 35 lat dostał w ustawowym wieku emerytalnym 3 tys, a jak przepracuje jeszcze ledwo 2, 3 lata dostanie 4 tysiące. To jakaś totalna niesprawiedliwość i dyskryminacja. Niektórych z pracy wyrzucają na emeryturę więc jak to taki przepis forsować. Nic dziwnego, że w ZUS-ie nie ma i nie będzie pieniędzy. a Ci co pracowali wg. starej ustawy do wieku np. . 64 lat (kobiety) żadnej podwyżki nie dostaną?.

  Odpowiedz
 • neverpis(2019-12-13 13:27) Zgłoś naruszenie 42

  Ja mam ponad 40 lat płacenia zusu i mam dość,teraz ja na emeryturę jak i inni co płacili tyle samo.Dlaczego robicie z nas niewolników we własnym kraju.

  Odpowiedz
 • elwira(2019-12-14 14:38) Zgłoś naruszenie 03

  Emerytury muszą być bez podatków, tak jak zapowiada P. Kośiniak , trzynasta emerytur w wysokości pełnego miesięcznego świadczenia i tylko dla emerytów niepracujących, a czternasta emerytura wypłacana przed Bożym Narodzeniem , tak jak otrzymują wszystkie grupy zawodowe dodatkowe pieniądze na te Święta .

  Odpowiedz
 • emeryt pomostowy(2019-12-15 11:54) Zgłoś naruszenie 01

  Dlaczego nie umożliwia się pracy bez ograniczeń zarobkowych na emeryturach pomostowych - tu jest duży potencjał jeszcze w miarę sprawnych ludzi niestety siedzą w domu bo nie opłaca się dorabiać by oddawać zapracowane pieniądze - tu trzeba zmienić ustawy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane