Poczta płaci mało, ale chętnych do pracy jakoś udaje się jej znaleźć

autor: Elżbieta Rutkowska07.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 07.08.2019, 07:58
poczta-polska

Poczta Polska podkreśla, że „faktyczne wynagrodzenia” nie są aż tak zróżnicowane, jak w przykładzie przytoczonym przez związkowców.źródło: Materiały Prasowe

W lipcu udało się zatrudnić 1400 pracowników. Związkowcy domagają się podwyżek i sprawiedliwych wynagrodzeń.

Ponad 20 tys. osób zgłosiło się do pracy w Poczcie Polskiej w ramach wakacyjnej rekrutacji rozpoczętej w końcu czerwca. Operator – z zatrudnieniem ok. 81 tys. i tak będący już największym pracodawcą w kraju – w ciągu miesiąca na umowy o pracę przyjął 1400 kolejnych osób. Większość nowo zatrudnionych – ok. 800 osób – to listonosze miejscy i wiejscy. Pozostali pracują na stanowiskach obsługi klienta i na zapleczu. Najwięcej pracowników zatrudniono w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim i dolnośląskim. Nie wiadomo jeszcze, jaka część nowo przyjętych, którzy dostają takie propozycje, zdecyduje się zostać w firmie po wakacjach.

Załogę Poczty zasiliły też ostatnio osoby przyjęte na umowy-zlecenia – podpisano ich w lipcu 664, najwięcej w wymienionych czterech województwach oraz w Zachodniopomorskiem. Pracują głownie w sortowniach, jako kierowcy i listonosze miejscy. Operator wciąż szuka ponad 200 pracowników do sortowni i poczt w woj. mazowieckim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim oraz kierowców w woj. mazowieckim, dolnośląskim i wielkopolskim.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Adi(2019-08-07 16:22) Zgłoś naruszenie 31

    Od wielu lat to wielki problem,jeśli chodzi o pracowników poczty szczególnie listonoszy.Nikt nie chce przyjść do pracy w tym zawodzie za taką marną pensję przy tak ciężkiej pracy w każdych warunkach pogodowych i tak odpowiedzialnej.Przychodzą do pracy nowi owszem ale nie zdają sobie sprawy w co się pakują i rezygnują.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane