Rozmyta odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy

autor: Łukasz Guza16.05.2019, 07:51; Aktualizacja: 16.05.2019, 07:51
W praktyce niemożliwe jest też np. przeprowadzenie kontroli warunków wykonywania obowiązków przez telepracowników (bo pracują w prywatnych mieszkaniach).

W praktyce niemożliwe jest też np. przeprowadzenie kontroli warunków wykonywania obowiązków przez telepracowników (bo pracują w prywatnych mieszkaniach).źródło: ShutterStock

Firmy mają zapewniać bezpieczne warunki wszystkim zatrudnionym, nie tylko tym na umowach o pracę. W praktyce taka ochrona jest często fikcją.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Uzzle(2019-05-16 18:53) Zgłoś naruszenie 42

    Co za e-diota wrzucił przepisy dotyczące zatrudnień cywilnoprawnych do KP. W pierwszych słowach KP pisze, że reguluje on prawa i obowiązki pracowników i pracodawców, a następnie definiuje te osoby. A na końcu kodeksu mamy regulacje dotyczące wszystkich, tych cywilnych, tych obcych. Brakuje tylko świętego Mikołaja i elfów. Regulacja dotycząca zatrudnień cywilnych powinna być ujęta w odrębnej ustawie. Kolejna rzecz - badania lekarskie. Fikcja chyba od zawsze. Jedynym beneficjentem tej regulacji sa lekarze. Czemu wynajmujący zleceniobiorcę ma płacić za jego badania? I to jeszcze każdorazowo. Lobby lekarskie do tego nakłania? No jeszcze jeden postulat - skierujcie legislatorów na kurs - podstawy języka polskiego dla obcokrajowców. Bo kurs dla Polaków byłby dla nich za ciężki.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane