statystyki

Czy kwota dofinansowania wlicza się do podstawy wymiaru składek?

autor: Paulina Szewioła24.04.2019, 18:00
W ocenie ZUS nie można przyjąć, iż z wyłączenia miałyby oprócz posiłków korzystać także artykuły spożywcze niezestawione w gotowe dania.

W ocenie ZUS nie można przyjąć, iż z wyłączenia miałyby oprócz posiłków korzystać także artykuły spożywcze niezestawione w gotowe dania.źródło: ShutterStock

Tylko bony żywieniowe przeznaczone na zakup gotowych posiłków w punktach gastronomicznych nie są wliczane do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

Sprawa dotyczy przedsiębiorcy, który zamierza dofinansować pracownikom gotowe posiłki do kwoty 190 zł miesięcznie. Firma nie ma kantyny, w związku z tym planuje wprowadzić przedpłacone karty lunchowe.

Pracownik otrzyma na nich kwotę do wykorzystania w danym miesiącu. Jednocześnie nie będzie technicznej możliwości wypłaty środków z karty ani ich przelewu na inne konto.

Przedsiębiorca miał jednak wątpliwości, czy kwota dofinansowania wlicza się do podstawy wymiaru składek, dlatego wystąpił z wnioskiem do ZUS o interpretację przepisów.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane