Uniewinnieni mundurowi wrócą do służby

20.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:14
Rząd podkreśla, że na konieczność zmiany przepisów zwrócili także uwagę sędziowie Trybunału Konstytucyjnego

Rząd podkreśla, że na konieczność zmiany przepisów zwrócili także uwagę sędziowie Trybunału Konstytucyjnegoźródło: ShutterStock

Rząd popiera senacki projekt ustawy umożliwiający przywrócenie do służby funkcjonariuszy zwolnionych na podstawie fałszywych dowodów, którzy udowodnili niewinność w sądach, i rekomenduje jego dalsze procedowanie.

– Osiem miesięcy czekałem na takie stanowisko rządu. Bez niego posłowie nie mogli dalej pracować. Mam nadzieję, że teraz ustawa szybko zostanie przyjęta przez Sejm – mówi DGP były funkcjonariusz Straży Granicznej, którego sąd oczyścił z fałszywych oskarżeń.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Janek(2018-11-20 12:32) Zgłoś naruszenie 223

  Polska to dziwny kraj, w którym to policjant musi udowadniać swoją niewinność w przeciwieństwie do zwykłych osób, którym trzeba bezsponie udowodnić winę a wszelkie niejasności rozpatruje się na korzyść oskarżonego.

  Odpowiedz
 • Pl(2018-11-20 11:58) Zgłoś naruszenie 161

  I gdzie jest ta piękna Konstytucja o, którą tak dużo ludzi szumi. Jak ma się Konstytucja do Policjanta, który został niesłusznie oskarżony i wydalony że służby bez prawa do powrotu. Tyle właśnie ta Konstytucja jest warta.

  Odpowiedz
 • A co(2018-11-20 20:26) Zgłoś naruszenie 71

  ... z policjantami, których bezprawnie i zbiorowo, bez udowodnienia jakiegokolwiek przestępstwa, ograbiono z emerytur i rent ???

  Odpowiedz
 • jarek(2018-11-20 13:46) Zgłoś naruszenie 110

  Ciekaw gdzie w Polsce tak jest ze niejasności są rozpatrywane na korzyść zwyklego obywatela . Jak tak bedzie i policja razem z prokuraturą bedą wiarygodne dla spoleczeństwa to wtedy zacznijcie płakac narazie nie jestescie dla obywateli i wiele przylkadow waszej zlej pracy widzimy i slyszymy na codzien .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane