Uniewinnieni mundurowi wrócą do służby

20.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:14
Rząd podkreśla, że na konieczność zmiany przepisów zwrócili także uwagę sędziowie Trybunału Konstytucyjnego

Rząd podkreśla, że na konieczność zmiany przepisów zwrócili także uwagę sędziowie Trybunału Konstytucyjnegoźródło: ShutterStock

Rząd popiera senacki projekt ustawy umożliwiający przywrócenie do służby funkcjonariuszy zwolnionych na podstawie fałszywych dowodów, którzy udowodnili niewinność w sądach, i rekomenduje jego dalsze procedowanie.

– Osiem miesięcy czekałem na takie stanowisko rządu. Bez niego posłowie nie mogli dalej pracować. Mam nadzieję, że teraz ustawa szybko zostanie przyjęta przez Sejm – mówi DGP były funkcjonariusz Straży Granicznej, którego sąd oczyścił z fałszywych oskarżeń.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • A co(2018-11-20 20:26) Zgłoś naruszenie 71

  ... z policjantami, których bezprawnie i zbiorowo, bez udowodnienia jakiegokolwiek przestępstwa, ograbiono z emerytur i rent ???

  Odpowiedz
 • jarek(2018-11-20 13:46) Zgłoś naruszenie 110

  Ciekaw gdzie w Polsce tak jest ze niejasności są rozpatrywane na korzyść zwyklego obywatela . Jak tak bedzie i policja razem z prokuraturą bedą wiarygodne dla spoleczeństwa to wtedy zacznijcie płakac narazie nie jestescie dla obywateli i wiele przylkadow waszej zlej pracy widzimy i slyszymy na codzien .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Janek(2018-11-20 12:32) Zgłoś naruszenie 223

  Polska to dziwny kraj, w którym to policjant musi udowadniać swoją niewinność w przeciwieństwie do zwykłych osób, którym trzeba bezsponie udowodnić winę a wszelkie niejasności rozpatruje się na korzyść oskarżonego.

  Odpowiedz
 • Pl(2018-11-20 11:58) Zgłoś naruszenie 161

  I gdzie jest ta piękna Konstytucja o, którą tak dużo ludzi szumi. Jak ma się Konstytucja do Policjanta, który został niesłusznie oskarżony i wydalony że służby bez prawa do powrotu. Tyle właśnie ta Konstytucja jest warta.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane