Widmo sporu zbiorowego nad Inspekcją Weterynaryjną [WYWIAD]

autor: Paulina Szewioła19.11.2018, 19:00
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

"Jest kilka możliwych scenariuszy. Po pierwsze, ludzie będą masowo odchodzić z pracy. To zresztą już się dzieje."źródło: ShutterStock

Blisko połowa pracowników reprezentowanego przez panią środowiska podpisała się pod adresowanymi do premiera wnioskami o podwyżki.

To kolejna odsłona trwającej od początku tego roku walki tej grupy zawodowej o wyższe pensje. Na co państwo liczą tym razem?

Osoby zatrudnione w Inspekcji Weterynaryjnej (IW) nie podpisały się pod jakimś wspólnym ogólnym pismem, tylko każdy z osobna złożył indywidualnie podpisany wniosek o podwyżkę.

Głównym celem tej akcji jest przebicie się z naszymi postulatami do prezesa Rady Ministrów. Wcześniejsze próby podejmowane przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną oraz związek zawodowy skończyły się niepowodzeniem. Każde nasze wystąpienie odbijało się od premiera i wracało do ministra rolnictwa. Wszystko wskazywało na to, że szef rządu nawet nie zapoznawał się z naszymi postulatami. Liczymy więc na to, że tymi pismami zwrócimy jego uwagę. Mamy też nadzieję na spotkanie i dyskusję na temat naszej trudnej sytuacji.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane