Wyższe pensje dla urzędników: Od 2019 roku podwyżki średnio o 260 zł

autor: Artur Radwan03.09.2018, 07:53; Aktualizacja: 03.09.2018, 08:03
Ostatnie odmrożenie kwoty bazowej w służbie cywilnej miało miejsce w 2008 r.

Ostatnie odmrożenie kwoty bazowej w służbie cywilnej miało miejsce w 2008 r.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku wszyscy członkowie korpusu otrzymają podwyżki. Po zwiększeniu kwoty bazowej wynagrodzenie wzrośnie średnio o 260 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (58)

  • pracownik SG(2019-03-20 22:59) Zgłoś naruszenie 10

    Wielka ściema z podwyżki. Efekt jest taki: suma końcowa podwyżki = podwyżka podstawy wynikająca ze wzrostu kwoty bazowej + dodatek stażowy + podwyżka wywalczona przez związki = daje w efekcie podwyżkę wywalczoną przez związki. Jak to możliwe? Wystarczy odpowiednio zmniejszyć mnożnik. Tak się dyma ludzi. PiS jest....

    Odpowiedz
  • urzędnik (2019-02-20 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    tak, dostaliśmy podwyżki o te 2,3 %. Wyszło 45 zł netto. I z czego tu się cieszyć

    Odpowiedz
  • Zbynio(2019-01-09 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze i Stanowiska

    Odpowiedz
  • Aga(2019-01-08 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    28 lat pracy w tym 19 lat w budżetówce płaca zasadnicza 1935 zł brutto plus wysługa , a oni mówią o marnej zapomodze bo tego nie można nawet nazwać podwyżką. A tacy mundurowi z SG po 650 zł brutto dostaną

    Odpowiedz
  • Emeryt żebrak(2018-12-16 19:04) Zgłoś naruszenie 10

    administracja to przyuczanie do pracy osób po studiach. Przychodzą i odchodzą, bo po co pracować za grosze. Ci, którzy mają znajomości dostają dobry wskaźnik i awansują, jak się to ma do ich umiejętności np. zarządzania personelem (czytaj zastraszania). Młodzi się nie poskarżą bo po co, za chwilę pójdą dalej i tak się kręci. Papiery - oceny okresowe (wg uznania), premie (całkowicie wg uznania, bez żadnych określonych, znanych zasad przyznawania), i sprawozdania, ciągłe liczenie co się zrobiło zamiast robić, i poprawianie przecinków i krzywych kropek, i czekanie na decyzję w nietypowych sprawach - bo ktoś musi ją podjąć, a to odpowiedzialność i strach, a najlepiej przed trudną decyzją zachorować, a co, niech najniżej zarabiający w zastępstwie szefa podpisze - ja nic o tym nie wiedziałam/łem. Tak wygląda nasza administracja i trudno się dziwić, że nie ma kto wywalczyć normalnego, średniorynkowego wynagrodzenia. Potrzebne nie tylko normalne pensje, ale również tajfun, który to przewieje.

    Odpowiedz
  • olo(2018-12-14 22:26) Zgłoś naruszenie 30

    nosz kur** mać .... 2,3% po 10 latach bez podwyżek!, PO i PiS mają urzędników służby cywilnej głęboko w *****

    Odpowiedz
  • frustrat(2018-12-14 08:37) Zgłoś naruszenie 10

    14.12.2018r uwaga asystent pracujący na Uniwersytecie Szczecińskim dostał podwyżki 100zł od 1 stycznia 2019r. Brawo Panie Gowin, brawo rząd! W d*** sobie wsadźcie te 100zł, kłamcy i manipulatorzy!!!

    Odpowiedz
  • Pracownik Archiwum Państwowego(2018-11-24 18:46) Zgłoś naruszenie 40

    Jestem pracownikiem korpusu służby cywilnej. Stanowisko - informatyk. mnożnik 1,2 x 1874 zł + 20% za lata pracy = ok. 1940 zł netto. Tyle płaci Państwo Polskie swojemu pracownikowi. Pod naporem związków podniosą 2,3 procenta. Super. Jeszcze nie zdecydowałem na co wydam te pieniądze. DZIĘKUJĘ PANIE PREMIERZE.

    Odpowiedz
  • Realista(2018-11-03 11:51) Zgłoś naruszenie 30

    Prawda jest taka, że w US pracuje dużo ludzi z najniższym wskaźnikiem 1,61 zatem zarobki wyglądają dla osoby z 10 letnim stażem pracy: 1,61*1873,84*1,10=3318,57 zł brutto na rękę 2.378,88 zł po rzekomej podwyżce po tylu latach bez podwyżki 1,61*1916,94*1,10=3394,90 brutto czyli na rękę 2431,81 zł. Zatem na rękę 52,93 zł to jest szaleństwo i dobrodziejstwo. Inne grupy zawodowe chcą w setkach podwyżki. Zostawię bez komentarza dalszego.

    Odpowiedz
  • Jkl(2018-10-08 21:20) Zgłoś naruszenie 50

    To jest podwyżka To są resztki z pańskiego stołu Ośmieszają się Już wiem na kogo nie głosować

    Odpowiedz
  • urzędas(2018-09-26 08:21) Zgłoś naruszenie 20

    Pan redaktor mógłby się trochę lepiej przygotować do pisania takich tekstów, mnożnik 2 u mnie w urzędzie mają tylko główni specjaliści i kierownicy, czyli jakieś 10% kadry

    Odpowiedz
  • Urzędnik państwowy (2018-09-04 21:42) Zgłoś naruszenie 20

    Czas zmienić robotę :/ ! To mój pierwszy i ostatni rok pracy w służbie cywilnej. Nie ma na materiały biurowe, ani na godne pensje

    Odpowiedz
  • gall anonim(2018-09-04 20:02) Zgłoś naruszenie 02

    Do szkoly barany liczyc a nie "podwyzki" i procenty...

    Odpowiedz
  • Stefan(2018-09-04 12:46) Zgłoś naruszenie 20

    Kiedy autorzy tych wszystkich artykułów zdobędą podstawową wiedzę na temat administracji. Grubo ponad 80% członków korpusu nie ma więcej niż 2500-2800. więc mnożnik 1.33-1.49. Średnia podwyżka lekko ponad 60 brutto. A gdzie 200. Kiedy przestaniecie podawać średnie brednie ze sprawozdań szefa SC gdzie zarobki urzędnika wynoszą 5000. Wrzucenie wszystkich do jednego wora, dodanie do tego wszystkich odpraw, nagród itp i podzielenie przez liczbę urzędników mija się z celem. Średnio referent pracujący gdzieś w Polce wraz z panem Zygmuntem Solorzem lub innym człowiekiem z TOP 10 PL też jest milionerem.

    Odpowiedz
  • skarbona(2018-09-04 10:02) Zgłoś naruszenie 70

    "kwota bazowa w służbie cywilnej ma wzrosnąć z 1874 zł do 1917 zł, czyli o 43 zł. " Łomatko! 43 zł ?! Po 10 latach zamrożenia? Żądam podwyższenia kwoty bazowej to wysokości kwoty bazowej nauczycieli!

    Odpowiedz
  • Suweren (2018-09-04 09:15) Zgłoś naruszenie 32

    Brawo rząd PiS brawo aż się popłakałam, ach piękne czasy nastały gonić tych nierobów minimalna krajowa albo do prawdziwej roboty BRAWO WY Naród was kocha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mas(2018-09-04 08:43) Zgłoś naruszenie 100

    Jest Pan żenujący, Panie Radwan...

    Odpowiedz
  • Ewo(2018-09-03 22:36) Zgłoś naruszenie 41

    260 na urzędnika? Chyba rubli🙄 wy tam macie matematykę na studiach? Kto tyle zarabia?

    Odpowiedz
  • Medialne 260zl...a jak faktycznie?(2018-09-03 19:22) Zgłoś naruszenie 60

    Faktycznie owe 260zl otrzyma jakieś 0.0005% Urzędników. ...Ale jak brzmi - 260zl Podwyżki dla Urzędnika

    Odpowiedz
  • To Średnio Urzędnik ma mnożnik 8 !!!! ????(2018-09-03 18:13) Zgłoś naruszenie 491

    Ja piedzielę.... Założenia z d...... wzięte. Gdzie Pytam gdzie w Polsce ktokolwiek ma taki mnożnik ????

    Odpowiedz