Rząd: Podwyżka minimalnego wynagrodzenia o 150 zł

autor: Łukasz Guza11.06.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.06.2018, 08:20
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Inne postulaty w kwestii najniższego wynagrodzenia przedstawiali zatrudniający.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje podniesienie minimalnej płacy w 2019 r. do 2250 zł, a stawki godzinowej – do 14,70 zł. Taka propozycja zostanie przedstawiona w trakcie najbliższego posiedzenia Rady Ministrów. Wspomniana kwota jest wyższa o 33 zł od podwyżki gwarantowanej przepisami (wynika z nich, że najniższe wynagrodzenie musi wzrosnąć od przyszłego roku co najmniej o 117 zł). Według resortu pracy minimalna pensja stanowiłaby ok. 47 proc. tej przeciętnej. Taka relacja nie satysfakcjonuje związków zawodowych.
wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • nn(2018-06-11 18:40) Zgłoś naruszenie 30

    co na to minister edukacji, minimalna 7% w górę, pensje nauczycieli niecałe 4% w skali roku. Nauczyciele domagają się też takiej podwyżki jaka dotyczyła od 2012 pensji minimalnej. Z wyrównaniem od 2012 roku oczywiście.

    Odpowiedz
  • polska patologia(2018-06-11 17:09) Zgłoś naruszenie 83

    no to ja po 40 latach pracy w budżetówce mam najniższą krajową, brawo pisowce, osiągnęliście swój cel, zrobiliście z naszego kraju burdel, gdzie za pracę dostaje się jałmużnę tj. mniej jak za seks i rozmnażanie się

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Michal(2018-06-11 14:58) Zgłoś naruszenie 34

    Decyzja Rafalskiej to szukanie oszczednosci na pensjach dla Polakow. Nie chodzi o to by nie dac najmniej zarabiajacym tylko podniesc pensje przecietnie zarabiajacym by nie zniknela klasa srednia. Działania rządu zmierzają do likwidacji klasy średniej. W Polsce sa biedni Polacy i bogaci kolesie. Srednia krajowa to pieniadze na przezycie do pierwszego bez luzu finansowego pieniadze na styk do 1-szego. Roznica miedzy placa minimalna a srednia krajowa to 1000zl

    Odpowiedz
  • 123(2018-06-11 14:21) Zgłoś naruszenie 43

    no to doskonale widać gdzie ma Rząd nasze bezpieczeństwo

    Odpowiedz
  • Suweren(2018-06-11 13:56) Zgłoś naruszenie 43

    PO i PIS inaczej POPIS ... to ta sama BANDA ze styropianu, tylko nieco w innych kołnierzykach. Tragedią POLSKI jest, że ... WŁADZA w POLSCE po 1989 r. owszem zmieniała się , ale przechodziła ... z RĄK do RĄK, a nie ... z GŁOWY do GŁOWY !!! . A"Ciemny Lud" co 4 lata stawiał krzyżyki w wyborach ... i przez 4 następne lata dźwigał te KRZYŻE. Obecnie to socjalizm w najgorszym wydaniu. Nic nie robić, pić, pitkować nie żałować. Czy się stoi czy się leży emerytka się należy. Oby tylko głosować na przywódczą siłę narodu. Jestem jednak przekonany, że dawni sekretarze mieli więcej oleju w głowie niż obecni działacze przewodniej siły narodu. Może dlatego wykiwali styropian przy okrągłym stole.

    Odpowiedz
  • Gierek(2018-06-11 13:25) Zgłoś naruszenie 64

    No i jest sposób aby z 500+ zrobić nominalne 50+...Nie cieszcie sie Osly ze płace wzrosły ,ja ceny podwoje i tak wyjde na swoje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wjw(2018-06-11 13:21) Zgłoś naruszenie 95

    PiSowska kiełbasa wyborcza ?

    Odpowiedz
  • Toska(2018-06-11 11:47) Zgłoś naruszenie 101

    A co z dodatkiem stażowy? Kiedy zostanie wyłączony z pensji?Teraz nowoprzyjęty bez doświadczenia ma więcej niż stary pracownik,któremu stażowe zawyża pensję minimalną.....

    Odpowiedz
  • Nuki(2018-06-11 10:33) Zgłoś naruszenie 111

    A co z grupą pomiędzy najniższą a średnią ta grupa specjalistów w swojej dziedzinie nadrabia stażem i zaraz pracownik z 20 letnim stażem zarobi tyle co nowy młokos

    Odpowiedz
  • zrzędas(2018-06-11 09:40) Zgłoś naruszenie 77

    No to szara strefa znów urośnie

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2018-06-11 08:34) Zgłoś naruszenie 63

    Jeremi,może na ciebie wyższa pensja wpływa de motywująco?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-06-11 08:24) Zgłoś naruszenie 149

    Najprzyjemniej daje się ludziom takie podwyżki, które zapłaci ktoś inny;) ps. A próbował ktoś znaleźć pracownika za najniższą krajową? Na moim sklepie wywiesili ogłoszenie: "Pomoc do sklepu PILNE! 3200 DO RĘKI!". Ogłoszenie wisi już od Bożego Ciała i literki powoli mu blakną;)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz