statystyki

2500 zł, czyli pocztowa płaca minimalna

autor: Elżbieta Rutkowska30.05.2018, 07:35; Aktualizacja: 30.05.2018, 08:28
poczta polska -skrzynka pocztowa-3

W 2016 r. Poczta Polska podniosła pensje dwa razy, a w ub.r. były kolejne podwyżki.źródło: ShutterStock

Ponad 100 mln zł w skali roku jest gotowa przeznaczyć Poczta Polska na wzrost wynagrodzeń. Związkowcy chcą więcej. Negocjacje trwają.

W tym roku podwyżki oznaczałyby dla operatora wydatek 50 mln zł, bo są planowane na drugie półrocze. – 28 maja odbyły się rozmowy z przedstawicielami wszystkich pocztowych związków zawodowych. Pracodawca złożył propozycję podniesienia od lipca br. najniższego zasadniczego wynagrodzenia w Poczcie Polskiej do 2500 zł brutto – informuje DGP rzeczniczka spółki Justyna Siwek (to kwota bez premii, trzynastki i dodatku stażowego). Ustawowa płaca minimalna w tym roku to 2100 zł.

Obecnie najniższa pensja w firmie wynosi 2250 zł. Podwyżka wyniosłaby więc 250 zł. Tylko że związkowcy oczekują 250–300 zł na każdy etat. – Rozbieżność jest więc duża. Ale będziemy negocjować – mówi nam jeden z działaczy. – Musimy się też dogadać co do podziału pieniędzy między poszczególne grupy zawodowe – dodaje inny. Swoje stanowisko związki przedstawią zarządowi w połowie czerwca.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Niech skończą z Badziewiem....(2018-05-30 09:36) Zgłoś naruszenie 317

  Poczta Polska ....przypomina mi bazar z badziewiem z laty 80-tych.... Szmaty, jarmarczne zabawki i słodycze. Idziesz nadać list...A Panienka z Okienka naprasza się byś kupił coś z baziewia na ladzie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • buśka(2018-05-30 16:33) Zgłoś naruszenie 223

  Zeszła Poczta Polska na PSY. Szkoda, że wolny rynek wymusił taki upadek prestiżu tych Szanowanych niegdyś Placówek.

  Odpowiedz
 • kutach(2018-06-04 07:22) Zgłoś naruszenie 59

  jaki wolny rynek? wyniszczyli konkurencję. I dalej robią bardziew. Nie ma dzwonienia czy jest adrestat - od razy awizo i potem musisz zapylać do placówki mimo, że byłeś w domu. Na placówce ludzie płacą gotówką - to pewnie szara strefa bo w banku taniej i szybciej. Ale a na koncie byłaby ewidencja... do tego ten stragany - jakie przepisy kościelne siostry Jadzi, gadżety bardzo niskiej jakości poustawiane byle jak i byle gdzie... w dzisiejszych czasach to relikt przeszłości. Tak samo zresztą jak i ta korespondencja - ustawowo powinien być mail i tyl - 75 % listów wtedy da się wyeliminować i szanowni Listonosze musieliby się zabrać za uczciwą pracę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane