statystyki

Atmosfera w Inspekcji Weterynaryjnej coraz bardziej napięta. Pracownicy chcą podwyżek

autor: Paulina Szewioła19.03.2018, 19:00
weterynarz

Jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest zwiększenie pensji i przyznanie dodatkowych etatów, szczególnie w jednostkach powiatowych IW.źródło: ShutterStock

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej nie rezygnują z walki o wyższe pensje i kontynuują akcję składania przełożonym wniosków o podwyżki. Do tej pory wysłało je 3,6 tys. zatrudnionych w IW.

Ale to nie wszystko. Chcą też zainteresować swoją sprawą stronę rządową. Dlatego zdecydowali się na wysłanie listu otwartego do premiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz ministra finansów.

Zwracają w nim uwagę, że zbyt duża liczba realizowanych zadań w stosunku do poziomu zatrudnienia, dramatycznie niskie zarobki oraz brak możliwości pozyskania nowych pracowników spowodował że z powodu niedoborów kadrowych nałożone na IW zadania nie mogą być należycie wykonywane.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Wieści z rejonu(2018-03-20 06:21) Zgłoś naruszenie 80

  Państwo PiS gnije. Podobna sytuacja jest w każdej służbie publicznej. W Sądach nie da się znaleźć ludzi do pracy za 2250zł, gdy Biedronka przebija o 700zł. Centralny system zakupów sprowadza się do przewożenia do wydziałów np. 50 sztuk nieklejącego kleju lub pisaków czerwonych w ilości wielu pudełek (po co te czerwone pisaki- one miały znaczenie 20 lat temu, gdy w księgach i repertoriach papierowych wykreślenie było na czerwono). Za to nie ma długopisów zenit, które najlepiej wytrzymują długotrwałe pisanie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kotka(2018-03-19 20:14) Zgłoś naruszenie 59

  A ja myślałam,że oni to zarabiają b.dobrze, poniewąż jeżdżą porządnymi "FURAMI". To dziwne?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ferdus(2018-03-19 21:16) Zgłoś naruszenie 42

  jeżeli im źle to co mówić o pracownikach inspekcji sanitarnej, gdzie od lat inspekcja sanitarna w stosunku do inspekcji weterynaryjnej była biedą. Także pracownicy inspekcji sanitarnej też się nie dajcie dłużej wykorzystywać.

  Odpowiedz
 • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2018-03-20 08:48) Zgłoś naruszenie 30

  A wicemnistrowie dostana po 20 tys zł miesiecznie i to w sluzbie cywilnej!!!

  Odpowiedz
 • emerytka(2018-03-22 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Chwileczkę za co inspektorzy mają dostać podwyżki skoro całą śmierdzącą robotę robią zwykli nie etatowi weterynarze ,ci co pracują na swoim im się zleca zadanie a inspekcja owszem przymnie papiery od weterynarza tyle w temacie do roboty inspektorzy wyjdżcie z tych biurek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane