statystyki

Atmosfera w Inspekcji Weterynaryjnej coraz bardziej napięta. Pracownicy chcą podwyżek

autor: Paulina Szewioła19.03.2018, 19:00
weterynarz

Jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest zwiększenie pensji i przyznanie dodatkowych etatów, szczególnie w jednostkach powiatowych IW.źródło: ShutterStock

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej nie rezygnują z walki o wyższe pensje i kontynuują akcję składania przełożonym wniosków o podwyżki. Do tej pory wysłało je 3,6 tys. zatrudnionych w IW.

Ale to nie wszystko. Chcą też zainteresować swoją sprawą stronę rządową. Dlatego zdecydowali się na wysłanie listu otwartego do premiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz ministra finansów.

Zwracają w nim uwagę, że zbyt duża liczba realizowanych zadań w stosunku do poziomu zatrudnienia, dramatycznie niskie zarobki oraz brak możliwości pozyskania nowych pracowników spowodował że z powodu niedoborów kadrowych nałożone na IW zadania nie mogą być należycie wykonywane.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Wieści z rejonu(2018-03-20 06:21) Zgłoś naruszenie 80

  Państwo PiS gnije. Podobna sytuacja jest w każdej służbie publicznej. W Sądach nie da się znaleźć ludzi do pracy za 2250zł, gdy Biedronka przebija o 700zł. Centralny system zakupów sprowadza się do przewożenia do wydziałów np. 50 sztuk nieklejącego kleju lub pisaków czerwonych w ilości wielu pudełek (po co te czerwone pisaki- one miały znaczenie 20 lat temu, gdy w księgach i repertoriach papierowych wykreślenie było na czerwono). Za to nie ma długopisów zenit, które najlepiej wytrzymują długotrwałe pisanie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kotka(2018-03-19 20:14) Zgłoś naruszenie 59

  A ja myślałam,że oni to zarabiają b.dobrze, poniewąż jeżdżą porządnymi "FURAMI". To dziwne?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ferdus(2018-03-19 21:16) Zgłoś naruszenie 42

  jeżeli im źle to co mówić o pracownikach inspekcji sanitarnej, gdzie od lat inspekcja sanitarna w stosunku do inspekcji weterynaryjnej była biedą. Także pracownicy inspekcji sanitarnej też się nie dajcie dłużej wykorzystywać.

  Odpowiedz
 • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2018-03-20 08:48) Zgłoś naruszenie 30

  A wicemnistrowie dostana po 20 tys zł miesiecznie i to w sluzbie cywilnej!!!

  Odpowiedz
 • emerytka(2018-03-22 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Chwileczkę za co inspektorzy mają dostać podwyżki skoro całą śmierdzącą robotę robią zwykli nie etatowi weterynarze ,ci co pracują na swoim im się zleca zadanie a inspekcja owszem przymnie papiery od weterynarza tyle w temacie do roboty inspektorzy wyjdżcie z tych biurek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane