statystyki

Potrzeba więcej pieniędzy na szkolenia pracowników

autor: Michalina Topolewska06.02.2018, 07:13; Aktualizacja: 06.02.2018, 09:21
Kolejne postulaty zgłaszane przez radę mają służyć podniesieniu jakości dofinansowywanych szkoleń oraz zapobieganiu przypadkom zawyżania ich kwot.

Kolejne postulaty zgłaszane przez radę mają służyć podniesieniu jakości dofinansowywanych szkoleń oraz zapobieganiu przypadkom zawyżania ich kwot.źródło: ShutterStock

Partnerzy społeczni chcą zmian w Krajowym Funduszu Szkoleniowym (KFS). Postulują m.in. zwiększenie jego budżetu oraz wprowadzenie limitów wysokości dofinansowania w zależności od wielkości firmy.

Stanowisko w tej sprawie, zawierające 12 rekomendacji zmian w przepisach, podjęła na swoim ostatnim posiedzeniu Rada Rynku Pracy (RRP), czyli organ doradczy ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, w którego skład wchodzą przedstawiciele pracodawców, związków zawodowych oraz strony samorządowej. KFS jest wydzieloną częścią Funduszu Pracy (FP), z której firmy mogą ubiegać się o dopłaty do kosztów kształcenia ustawicznego pracowników, służącego podniesieniu lub nabyciu nowych kwalifikacji i kompetencji. Taka dopłata może wynieść do 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia na jedną osobę.

– W sytuacji, gdy pracodawcom brakuje rąk do pracy, coraz ważniejsze staje się utrzymanie w zatrudnieniu dotychczasowych podwładnych, w tym w starszym wieku. Wymaga to jednak często przekwalifikowania lub zaadaptowania do nowych warunków. Dlatego tak ważna jest w tym procesie rola KFS – mówi dr Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, przewodniczący RRP.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • qweas(2018-02-06 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepsze są płatne ankiety tutaj, na 100 % polecam, wypłacalny serwis, wypłacają już od 8$ https://csl.ink/3MwM

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane