statystyki

Chroniony rynek pracy wymaga większego wsparcia

autor: Michalina Topolewska25.05.2017, 20:00
Pracodawcy chcą także zwiększenia wsparcia dla ZPChr.

Pracodawcy chcą także zwiększenia wsparcia dla ZPChr.źródło: ShutterStock

Brak jasnego i przejrzystego prawa, sprzeczne interpretacje przepisów oraz niedostateczna pomoc dla zakładów pracy chronionej (ZPChr) to główne bariery, które zniechęcają do zatrudniania osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Najważniejsze problemy, z którym borykają się firmy, zostały poruszone podczas II Kongresu Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Był on poświęcony kierunkom zmian w systemie rehabilitacji zawodowej.

Jego uczestnicy przyjęli stanowisko, w którym przedstawili swoje rekomendacje dotyczące zmian w ustawie z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.). Zwracają w nim uwagę, że obowiązujące przepisy są nieczytelne, skomplikowane i często bywają sprzecznie interpretowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • oszukiwany(2017-05-25 20:49) Zgłoś naruszenie 10

    Wreszcie ,może skończą się rasistowskie dzielenie pracujących niepełnosprawnych,typu zatrudniony przy PILNOWANIU,co to za czynność,bo definicji tego słowa ,nie potrafią wytłumaczyć urzędnicy ministerstwa pracy.Jest to po prostu łajdactwo przez lobby cwaniaków z tzw zakładów pracy chronionej/przed czym/W/w są zatrudniani przez łobuzów w podłych warunkach z szykanami w świątek ,piątek i niedziele,po 12-24 godz i oczywiście nocą,za minimalne ,a sami doją zaw/w kasę z PFRON, za prześladowanie tej grupy nieszczęśników ,kłamstwo i hipokryzja.Tak wygląda rehabilitacja po Polsku

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2017-05-25 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie pola nie uzupełniłem łajzo cenzorska.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane