Zapłaciłeś za wycieczkę, którą odwołano z powodu koronawirusa? Otrzymasz zwrot pieniędzy. Prezydent podpisał ustawę

22.09.2020, 18:17; Aktualizacja: 22.09.2020, 18:55
Turystyczny Fundusz Pomocowy ma zapewnić pożyczki dla organizatorów turystyki w przypadku odwołania w przyszłości konkretnych imprez turystycznych. Składka na TFP będzie odprowadzana w wysokości nie wyższej niż 30 zł od każdego podróżnego na poczet zawartej umowy o imprezę turystyczną.

Turystyczny Fundusz Pomocowy ma zapewnić pożyczki dla organizatorów turystyki w przypadku odwołania w przyszłości konkretnych imprez turystycznych. Składka na TFP będzie odprowadzana w wysokości nie wyższej niż 30 zł od każdego podróżnego na poczet zawartej umowy o imprezę turystyczną.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek tzw. drugą tarczę antykryzysową dla turystyki - poinformowano na stronie prezydenta RP. Ustawa reguluje m.in. kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i nieodbyte z powodu koronawirusa wycieczki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Eva(2020-11-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  To jest pożyczka od Państwa i kto myśli i umie czytać zauważy że oprocentowanie wynosi 10%. Spłata tej pożyczki jest rozłożona na 6 lat. To kto jeszcze chętny chce organizować wycieczki?????? :)

  Odpowiedz
 • Gogus(2020-09-24 00:12) Zgłoś naruszenie 20

  Gdzie ja zyje... Jako spolka komandytowa musze zaczac organizowac wycieczki. Zapraszam do wplat!

  Odpowiedz
 • Prawnik(2020-09-23 17:07) Zgłoś naruszenie 100

  Łatwo przywłaszczyć cudze pieniądze a oddać trudno. I to całe bezprawie usankcjonowane przez Sejm i Prezydenta.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2020-09-23 10:53) Zgłoś naruszenie 80

  co za manipulujący tytuł! kolejny sukces rządu, "otrzymasz pieniądze, Prezydent podpisał ustawę" ... A dlaczego osoby, które wpłaciły za wycieczki, które się nie odbyły i zostały odwołane, miałyby nie otrzymać zwrotu SWOICH pieniędzy? Skoro prawo obowiązujące przed pandemią nakazuje zwrot pieniędzy a biura powinny mieć zabezpieczone środki na takie przypadki? Zwrot powinien nastąpić w ciągu 14 dni od odwołania wycieczki (tak prawo unijne), ale wg nowego prawa PIS o zwrot SWOICH pieniędzy będziesz musiał poprosić - złożyć wniosek - i poczekać - najpierw 184 dni, teraz kolejne miesiące..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane