W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów oraz pracowników salonów dealerskich Grupy Volkswagen, firma Volkswagen Financial Services promuje „Twoją Polisę ONLINE”, czyli zdalne wznawianie polis ubezpieczeniowych. Przejście przez procedurę zakupu nie zabiera dużo czasu, nie wiąże się też z żadnymi dodatkowymi kosztami dla nabywców i bazuje wyłącznie na kontakcie telefonicznym oraz mailowym z doradcą.

Bez względu na sytuację epidemiologiczną, ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) pozostaje obowiązkowe. Prawo określa również opłaty karne za brak ważnego OC.Z tego względu Volkswagen Financial Services wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i promuje wznawianie polis „na odległość”, bez konieczności opuszczania domu.

Wznowienie ubezpieczenia w ramach „Twojej polisy ONLINE” jest proste. Klient przedłużający pakiet ubezpieczeniowy samochodu kontaktuje się telefonicznie z doradcą z salonu dealerskiego. Po krótkiej rozmowie na temat swoich oczekiwań nabywca otrzymuje wiadomość e-mail z linkiem do wygenerowanej specjalnie dla niego strony zawierającej kilka ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Link jest unikalny, a każda z polis jest przygotowana dokładnie pod potrzeby klienta.
Po przejrzeniu ofert i wyborze najkorzystniejszej klient opłaca ją online. Na jego adres mailowy zostaje wówczas wysłana zakupiona polisa razem z innymi niezbędnymi dokumentami. Cały proces zakupu i płatności trwa maksymalnie 10 minut i jest w pełni zautomatyzowany. Można go wykonać nie wychodząc z domu, o dowolnej godzinie. Szczegóły dotyczące „Twojej polisy ONLINE” są dostępne na właśnie uruchomionej stronie internetowej.

Oprócz polisy „na odległość” Volkswagen Financial Services wprowadził również szereg innych rozwiązań wspierających klientów. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych firmy.