statystyki

Ubezpieczenie na sprzęt było, ale odszkodowania nie ma

autor: Regina Skibińska16.01.2019, 07:41; Aktualizacja: 16.01.2019, 09:08
dokument, podpis, biuro, praca

W wielu przypadkach interwencje rzecznika finansowego były skuteczne, ale często okazywało się, że warunki ochrony były w umowach tak skonstruowane, że klient nie mógł liczyć na odszkodowanie w sytuacjach, które najczęściej są przyczyną uszkodzeń.źródło: ShutterStock

Rośnie liczba skarg, jakie do rzecznika finansowego składają osoby, które kupiły laptop czy telewizor razem z polisą, sprzedaną przez zagraniczne towarzystwo.

Wprawdzie spada liczba skarg dotyczących polis sprzedawanych razem z laptopami czy telewizorami (w ubiegłym roku było ich 470), ale jednocześnie przybywa problemów z zagranicznymi ubezpieczycielami – wynika z niedawno opublikowanego aneksu rzecznika finansowego do raportu sprzed dwóch lat na temat problemów z ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego. W 2016 r. skargi na zagranicznych ubezpieczycieli stanowiły 18 proc., a według szacunków za 2018 r. już 34 proc. wszystkich skarg dotyczących polis na urządzenia RTV, AGD i komputery. Konsumenci najczęściej skarżyli się na London General Insurance Company Limited, Europ Assistance Holding, Europ Assistance Limited Company Oddział w Irlandii, La Parisienne SA, AmTrust International Underwriters DAC, Allianz IARD i MetLife Europe Insurance DAC.

Kłopot polega na tym, że działalność towarzystw z zagranicy nie podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. W razie problemów musi ona występować do poszczególnych nadzorów krajowych właściwych dla siedzib tych ubezpieczycieli.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane