RODO: Czy karty stałego klienta służą wyłudzeniu naszych danych osobowych?

21.07.2018, 12:00
Decydując się na wyrobienie karty stałego klienta powinniśmy upewnić się, że przedstawiono nam do wglądu lub poinformowano o polityce prywatności.

Decydując się na wyrobienie karty stałego klienta powinniśmy upewnić się, że przedstawiono nam do wglądu lub poinformowano o polityce prywatności.źródło: ShutterStock

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest prawdziwy cel wydawanych w sklepach „kart stałego klienta”? Oczywiście jednym z głównych powodów tworzenia programów lojalnościowych jest przywiązanie klienta do danej marki. Jednak kryje się za tym coś więcej. Często dla przedsiębiorcy równie ważne są nasze dane osobowe, które pozostawimy wypełniając specjalny formularz rejestracyjny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • klientka(2018-07-25 06:23) Zgłoś naruszenie 50

    W żadnym sklepie nie wyrabiam karty klienta bo trzeba podac dane osobowe a te sa tajne.Wystarczyłoby w inny sposób np.jakis numer.Wole normalnie zapłacic za towar niz miec jakieś groszowe ulgi ale wiem,że moje dane osobowe nie pójda w eter i nikt z nich nie bedzie korzystał.To powinno byc zabronione skoro mamy ustawe o ochronie danych osobowych.w kazdym sklepie namawiaja do wyrobienia tych kart tak naprawde nie wiadomo po co,bo skoro jestem klientką to moge korzystac z przeceny lub ulgi na towar bez żadnych kart.to jest wymysł złodziejski i tak naprawde ludzie szastaja swoimi danymi na lewo i prawo a korzystaja z groszy.

    Odpowiedz
  • Olka(2018-08-02 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ptosze panstwa w sieci suerfarm xeby wyrobic karte stzleho klienta trzena podac seoj Pesel.powinien ktos sie xajac z urzedu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane