Ministerstwo Finansów utrzyma od 2015 r. alternatywę dla tych, którzy nie będą składać deklaracji podatkowych przez internet. Nadal będą mogli wypełnić je tradycyjnie i wysłać pocztą.
Resort planuje, że nowa era w rozliczaniu podatku dochodowego przez osoby fizyczne zacznie się 1 stycznia 2015 r. Wtedy ma ruszyć system informatyczny, który umożliwi urzędom skarbowym przygotowanie w wersji elektronicznej wstępnie wypełnionych zeznań rocznych na formularzach PIT-37 i PIT-38, i to już za rok 2014. Co z tymi, którzy nie mają dostępu do internetu albo nie czują się biegli w obsłudze komputera? Ministerstwo tłumaczy, że będą mogli nadal składać deklaracje w wersji papierowej.
– Wprowadzenie możliwości złożenia zeznań rocznych za pośrednictwem portalu podatkowego nie oznacza końca deklaracji w wersji papierowej. Podatnicy, którzy będą chcieli się rozliczyć w sposób tradycyjny, nadal będą mogli to zrobić – zapewnia Grzegorz Mróz, zastępca dyrektora departamentu administracji podatkowej Ministerstwa Finansów.