Przedsiębiorcy i pracodawcy mogą przekazywać automatycznie tysiące elektronicznych formularzy PIT-11. Wystarczy, że zainstalują specjalne oprogramowanie lub aplikacje.
W tym roku firmy mają szansę poprawić rekord z zeszłego roku, kiedy przesłali ponad 2 mln informacji PIT-11 za pomocą systemu e-Deklaracje. Ministerstwo Finansów usunęło już problemy techniczne, jakie pojawiły się pod koniec zeszłego tygodnia. Podatnicy alarmowali, że nie mogą wysyłać większej liczby formularzy naraz. Jak wyjaśnił nam resort, nie ma problemów z przyjmowaniem dokumentów elektronicznych, w tym deklaracji PIT-11.
Ernest Frankowski, doradca podatkowy i starszy menedżer w Deloitte, wyjaśnia, że przedsiębiorcy mogą wysyłać wiele e-deklaracji w sposób zautomatyzowany i bardzo wygodny dla działu podatkowego w danej firmie. Co więcej, w tym celu nie jest konieczne korzystanie ze stron typu E-deklaracje.gov.pl (czy jej odpowiednika dla deklaracji akcyzowych) i umieszczonych tam formularzy. Firmy mogą skorzystać ze specjalnych aplikacji.