Podatnik, który chce bez kłopotu wypełnić zeznanie roczne PIT za 2011 rok, powinien poczekać na informację PIT-11 od pracodawcy. Zgromadzenie innych dokumentów będzie też niezbędne do wykazania ulg i odliczeń.

Czy informacje muszą być potwierdzone

Podatniczka w 2011 r. była zatrudniona na etacie. Dorabiała też w innej firmie na podstawie umowy-zlecenia. W zeznaniu rocznym chce też skorzystać z ulgi internetowej. Czy wszystkie dane, tj. wysokość przychodów i wydatków na sieć powinna być udokumentowana?

Czy trzeba potwierdzić wydatki poniesione na leki

Podatnik – osoba niepełnosprawna wydaje miesięcznie na leki ok. 250 zł. Czy musi posiadać jakieś potwierdzenie z apteki, że taką sumę wydaje?

Czy płatnik ma czas na przekazanie informacji PIT-11

Podatnik chciałby jak najszybciej złożyć zeznanie za ubiegły rok. Spodziewa się zwrotu podatku i zależy mu, aby jak najszybciej urząd skarbowy wypłacił mu tę kwotę. Niestety nie otrzymał jeszcze od pracodawcy informacji PIT-11. Czy płatnik jest ograniczony jakimś ustawowym terminem na wystawienie tego dokumentu?

Czy poniesione wydatki trzeba udokumentować

W rozliczeniu za 2011 rok podatnik chciałby uwzględnić wydatki na internet i przekazaną darowiznę. Czy są inne odliczenia, które pomniejszą dochód?

Czy do zeznania dołączać akt urodzenia dziecka

Podatniczka wychowuje rocznego syna. Chce skorzystać z ulgi na dziecko w PIT za 2011 rok. Czy musi do deklaracji dołączyć informację potwierdzającą posiadanie dziecka, np. akt urodzenia?

Czy w umowie o pracę uwzględnić stałe koszty

W 2011 r. podatnik był zatrudniony w jednej firmie na podstawie umowy o pracę. Czy przysługują mu koszty uzyskania przychodów w stałej wysokości?

Czy lekarz musi wystawić zaświadczenie

Podatnik chce skorzystać w PIT za 2011 r. z odliczenia od dochodu wydatków na leki. Czy musi mieć zaświadczenie od lekarza, że dany lek powinien przyjmować?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie dokumenty zebrać, aby bez problemu rozliczyć PIT za 2011 rok.