Czy do odliczenia ważne jest orzeczenie

Podatnik ma na utrzymaniu niepełnosprawną siostrę. Chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w PIT za 2011 rok, bo poniósł spore wydatki na leczenie siostry. Czy może pomniejszyć swój dochód?

Czy bezprawną ulgę trzeba zwrócić

Podatniczka w rozliczeniu PIT za 2010 rok skorzystała z ulgi internetowej, mimo że nie miała do tego prawa. Czy powinna skorygować swoje rozliczenie?

Czy na wydatki za sieć musi być faktura

Od pół roku podatnik mieszka w Warszawie. Korzysta z internetu mobilnego. Czy do udokumentowania wydatków za sieć nadal potrzebna jest faktura?

Czy można odliczyć składki

W 2011 r. podatnik podjął swoją pierwszą pracę. Opłacał składki ubezpieczeniowe. Czy będzie mógł uwzględnić je w rocznym PIT?

Czy opiekun może uwzględnić ulgę

Podatniczka od początku 2011 r. jest rodziną zastępczą dla swojej siostrzenicy. Czy może skorzystać z ulgi prorodzinnej?

Czy ważny jest adresat darowizny

Za parę dni podatnik przekaże 7 tys. zł darowizny dla organizacji pożytku publicznego. Chciałby odliczyć ją od dochodu w zeznaniu podatkowym. Czy dla rozliczeń z fiskusem ważne jest, komu przekazujemy darowizny?

Czy za krew jest jeden ekwiwalent

W 2011 roku podatnik oddał honorowo 2 litry krwi i 2 litry osocza. Czy przy odliczeniu tej darowizny od dochodu stosuje się jeden ekwiwalent?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie warunki zdecydują o poprawności odliczonych ulg.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.