Podatnik, który chce odliczyć od dochodu lub podatku ulgi, musi spełnić ustawowe warunki. Czasem konieczne będzie poniesienie wydatku, innym razem posiadanie dokumentów.

Czy do odliczenia ważne jest orzeczenie

Podatnik ma na utrzymaniu niepełnosprawną siostrę. Chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w PIT za 2011 rok, bo poniósł spore wydatki na leczenie siostry. Czy może pomniejszyć swój dochód?

Czy bezprawną ulgę trzeba zwrócić

Podatniczka w rozliczeniu PIT za 2010 rok skorzystała z ulgi internetowej, mimo że nie miała do tego prawa. Czy powinna skorygować swoje rozliczenie?

Czy na wydatki za sieć musi być faktura

Od pół roku podatnik mieszka w Warszawie. Korzysta z internetu mobilnego. Czy do udokumentowania wydatków za sieć nadal potrzebna jest faktura?

Czy można odliczyć składki

W 2011 r. podatnik podjął swoją pierwszą pracę. Opłacał składki ubezpieczeniowe. Czy będzie mógł uwzględnić je w rocznym PIT?

Czy opiekun może uwzględnić ulgę

Podatniczka od początku 2011 r. jest rodziną zastępczą dla swojej siostrzenicy. Czy może skorzystać z ulgi prorodzinnej?

Czy ważny jest adresat darowizny

Za parę dni podatnik przekaże 7 tys. zł darowizny dla organizacji pożytku publicznego. Chciałby odliczyć ją od dochodu w zeznaniu podatkowym. Czy dla rozliczeń z fiskusem ważne jest, komu przekazujemy darowizny?

Czy za krew jest jeden ekwiwalent

W 2011 roku podatnik oddał honorowo 2 litry krwi i 2 litry osocza. Czy przy odliczeniu tej darowizny od dochodu stosuje się jeden ekwiwalent?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie warunki zdecydują o poprawności odliczonych ulg.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.