Każda osoba, która nie ma pieniędzy by rozliczyć się z fiskusem, może poprosić o rozłożenie płatności na raty, jej odroczenie lub umorzenie. Decyduje o tym naczelnik urzędu skarbowego.

Czy jest jedno konto do wpłaty podatków

Trzy dni temu podatnik otrzymał od znajomego w darowiźnie auto. Musi zapłacić podatek od darowizny. Planuje też z tym samym znajomym podpisać umowę pożyczki. Tu będzie musiał rozliczyć podatek od czynności cywilnoprawnych. Czy wystarczy, że oba podatki wpłaci na jeden rachunek bankowy urzędu?

Czy ulgi z urzędu dotyczą tylko podatku dochodowego

Podatniczka otrzymała od swojej sąsiadki dom w spadku. Powinna zapłacić 12 tys. zł podatku. Niestety nie ma takich pieniędzy. Chciałaby móc spłacić podatek w ratach. Czy ulga w zapłacie przysługuje tylko w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Czy potrzebny jest wniosek z prośbą o ulgę

Od pół roku przedsiębiorca ma kłopoty z płynnością finansową. Wynikają one głównie z opóźnień w zapłacie za świadczone usługi. Nie ma z czego wpłacać należnego VAT. Czy może złożyć wniosek o ulgę w zapłacie podatku?

Czy urząd sam może przyznać ulgę w zapłacie podatku

Mąż podatniczki, który miał kilka tysięcy zaległości podatkowych, zmarł. Nie zostawił żadnego majątku. Czy urząd skarbowy w takim przypadku może przyznać ulgę w zapłacie tej zaległości?

Czy decyzja zależy od subiektywnej oceny urzędnika

Podatnik dostał z urzędu skarbowego odmowną decyzję w sprawie umorzenia zaległości podatkowej z tytułu PIT za 2010 rok. Czy ta decyzja jest zależna tylko od zdania urzędnika?

Czy ulga obejmie dług oraz odsetki podatkowe

Podatnik do dziś nie wpłacił PIT za 2010 rok. Ma 5 tys. zł długu plus odsetki. Chce wystąpić do urzędu skarbowego z wnioskiem o umorzenie zaległości. Czy ulga obejmie też odsetki?

Czy PIT za 2011 rok można wpłacać w ratach

Podatniczka będzie składać swój pierwszy PIT w rozliczeniu za 2011 rok. Jednak ze względu na to, że w ciągu roku kilka razy zmieniała miejsce zatrudnienia, jej nowi pracodawcy naliczali jej zaliczki na PIT według 18-proc. stawki. Spodziewa się więc sporej dopłaty podatku. Czy może sama co miesiąc wpłacać podatek do urzędu?

Czy można stracić przyznaną ulgę podatkową

Urząd skarbowy rozłożył podatnikowi zapłatę 8 tys. zł podatku na raty. Czy w sytuacji gdy podatnik nie zapłaci raty w terminie, straci przyznaną ulgę?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak dostać ulgę w zapłacie podatków
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania