statystyki

Ulga na leki. Fiskus po stronie niepełnosprawnych podatników

autor: Patrycja Dudek06.07.2020, 08:47; Aktualizacja: 06.07.2020, 09:04
Niepełnosprawny może odliczyć różnicę pomiędzy poniesionymi w danym miesiącu wydatkami na leki a kwotą 100 zł. Musi przy tym posiadać imienne dokumenty potwierdzające poniesienie wydatku (np. faktury)

Niepełnosprawny może odliczyć różnicę pomiędzy poniesionymi w danym miesiącu wydatkami na leki a kwotą 100 zł. Musi przy tym posiadać imienne dokumenty potwierdzające poniesienie wydatku (np. faktury)źródło: ShutterStock

Od podatku można odliczyć wszelkie medykamenty zalecone przez lekarza specjalistę, również związane z innym schorzeniem niż to, w związku z którym orzeczono o niepełnosprawności – wyjaśnił dyrektor KIS.

Pytanie zadał niepełnosprawny podatnik, który od dochodu za 2019 r. chciał odliczyć wydatki na pobyt w zakładzie uzdrowiskowym oraz na zakup leków. Za pobyt w uzdrowisku zapłacił z własnej kieszeni 760 zł, ale potem dostał ze swojego poprzedniego miejsca pracy refundację kosztów leczenia w wysokości 600 zł.

Natomiast na zakup leków uzbierał faktur na łączną kwotę prawie 8850 zł. Jednak wydatki na leki związane z niepełnosprawnością wynosiły tylko 867 zł. Spytał, czy wolno mu odliczyć za leki jedynie 867 zł oraz co z odliczeniem 760 zł za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane