Błąd w usłudze Twój e-PIT. Fiskus źle wyliczył ulgę na dzieci, podatnikom grożą kary

autor: Łukasz Zalewski17.03.2020, 07:15; Aktualizacja: 17.03.2020, 07:18
Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie zwalnia z odsetek za zwłokę i z sankcji karnoskarbowych za błędne rozliczenia

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie zwalnia z odsetek za zwłokę i z sankcji karnoskarbowych za błędne rozliczeniaźródło: ShutterStock

Rodzice mają dwójkę pociech, ale w zeznaniach przygotowanych przez skarbówkę uwzględniona jest trójka. Mąż korzysta z ulgi na dwoje dzieci, a żona na jedno.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • serafin(2020-03-17 12:15) Zgłoś naruszenie 83

    Paździerzowe państwo. Jaki sens ma ta usługa, skoro i tak trzeba wszystko samemu przeliczać?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaroslaw K.(2020-03-17 14:04) Zgłoś naruszenie 52

    Haha... niezly syf w ten Polsce, wirus to nic w porownaniu do US.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2020-03-17 16:13) Zgłoś naruszenie 42

    Ale ile znajomych królika zarabia na tzw. przymusowej cyfryzacji i e -płatnościach. Kanty PO i SLD to mały pikuś wobec kantów ludzi Skok-ów, zwalających na podatnik.ów generowanie zbędnych r-ków bankowych,e-pitów. Niech żyje dojno-kościelna zmiana odpowiadająca przed bogiem i historią. A ich r-ki płaci podatnik. I każda okazja jest dobra byle zmusić ludzi do cyfrowego rozliczania.

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony(2020-03-17 22:11) Zgłoś naruszenie 32

    W jakim my kraju żyjemy? KAS przygotowuje Ci PIT i robi to błędnie. Paranoja. Morawiecki powiedział 13.03.2020 że przekładają termin deklaracji podatkowych ze względu na wirusa. Jest 17.03.2020 i brak informacji. Wszyscy w branży księgowej chodzą do pracy i czekają aż łaskawcy pochylą się nad problemem i odroczą terminy zeznań oraz innych deklaracji. Część dziewczyn na opiece, część nie wychodzi z domu zgodnie z zaleceniami. Czekają, aż księgowi zrobią swoje i poskładają co się da. Paranoja. Zus i US się zamknął, dodzwonić się nie da. Ale w drugą stronę nękają podatników i wiedzą gdzie telefon leży na biurku. Poślizg z przygotowaniem deklaracji PIT za rok 2019 to już istne partactwo, kto tam pracuję? Rok czasu i nie przygotowali deklaracji na czas. W mediach promują e-deklaracje. Wystarczy kliknąć. Przez tych partaczy mam przesunięte zeznania które na 20.01. Już były zrobione. Z roku na rok jest coraz gorzej.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2020-03-18 12:14) Zgłoś naruszenie 10

    Dokladnie. Pazdzierzowe Panstwo - ch.j, kupa i kamieni kupa.

    Odpowiedz
  • nieznamsie(2020-03-18 15:01) Zgłoś naruszenie 10

    A może wydało się, że ma dziecko na boku?

    Odpowiedz
  • Obywatelka(2020-03-20 19:56) Zgłoś naruszenie 10

    Potwierdzam są błędy, ja miałam źle rozliczony PIT, niby poprawnie był wypełniony PIT/O na czwórkę dzieci, ale w kwocie zwrotu ulga nie była uwzględniona. Nie mogłam poprawić bledu w danych, kwota składki na ubez. zdrowotne była 0, gdy próbowałam to zmienić wyskakiwał błąd, że najwyższa możliwa kwota to zero. Błąd ten mógł być dla mnie stratą na prawie 2500 zł. Więc trzeba pilnować

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wojtas(2020-03-18 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie było OK. Na pierwsze dziecko 100%. Drugie 50% żona 50% ja.

    Odpowiedz