statystyki

Książeczka opłat to nie przesyłka pocztowa

autor: Patryk Słowik10.09.2019, 08:36; Aktualizacja: 10.09.2019, 09:10

Skoro żaden przepis nie zabrania drukowania i dostarczania książeczek opłat mieszkaniowych, nie można przedsiębiorcy czynić zarzutu, że świadczy usługi pocztowe, do czego nie ma uprawnień. Stwierdził tak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po interwencji rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.

Sprawa dotyczyła drukarni, która podpisała umowę ze spółdzielnią mieszkaniową na wydrukowanie i dostarczenie lokatorom książeczek opłat mieszkaniowych. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w toku kontroli uznał, że książeczka opłat z naniesionym adresem i personaliami lokatora stanowi przesyłkę pocztową w rozumieniu art. 3 pkt 21 ustawy Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2188 ze zm.). Zgodnie z nim za przesyłkę pocztową uważa się „rzecz opatrzoną oznaczeniem adresata i adresem, przedłożoną do przyjęcia lub przyjętą przez operatora pocztowego w celu przemieszczenia i doręczenia adresatowi”. Przedsiębiorca nie dokonał wymaganego wpisu do rejestru operatorów pocztowych.


Pozostało jeszcze 36% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj