Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wspomnień czar: Walkman, Discman, iPod i inne gadżety, które zmieniły świat nowych technologii

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Magnetowid VCR (1956) Twórcą pierwszego modelu magnetowidu był amerykański Ampex. Na rynek urządzenie trafiło jednak dopiero pod koniec lat '60 za sprawą takich firm, jak Sony, Philips i JVC. Ten ostatni koncern jest również twórcą najpopularniejszego standardu zapisu i odtwarzania kaset wideo (VHS). O wadach magnetowidów mogą się przekonać ci, którzy po 10-15 latach wyciągnęli z szaf zakurzone kasety video. Po tak długim czasie jakość nagrań jest po prostu tragiczna - o ile w ogóle da się je odtworzyć.
Magnetowid VCR (1956) Twórcą pierwszego modelu magnetowidu był amerykański Ampex. Na rynek urządzenie trafiło jednak dopiero pod koniec lat '60 za sprawą takich firm, jak Sony, Philips i JVC. Ten ostatni koncern jest również twórcą najpopularniejszego standardu zapisu i odtwarzania kaset wideo (VHS). O wadach magnetowidów mogą się przekonać ci, którzy po 10-15 latach wyciągnęli z szaf zakurzone kasety video. Po tak długim czasie jakość nagrań jest po prostu tragiczna - o ile w ogóle da się je odtworzyć. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej