19 miliardów dolarów – tyle właściciel Facebooka Mark Zuckerberg zapłacił w 2014 roku za przejęcie komunikatora WhatsApp. Dopiero jednak teraz zdecydowano się podjąć kroki związane z komercyjnym wykorzystaniem bazy telefonicznej zgromadzonej w aplikacji. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz zapobiec przekazaniu twojego numeru do bazy Facebooka.

Dlaczego Facebook chce uzyskać dostęp do twojego numeru telefonu? Chodzi o specjalne algorytmy, które jeszcze dokładniej mają dostosować dobieranie prezentowanych reklam, ofert oraz sugerować użytkownikowi nowych znajomych. Aby cały transfer danych odbył się zgodnie z prawem (Facebook przejmie również informacje o ostatnim logowaniu) postanowiono wprowadzić zmiany w polityce prywatności i zasadach WhatsAppa. Na dzielenie się informacjami z Facebookiem konieczne jest wcześniejsze wyrażenie odpowiedniej zgody.

SYTUACJA NUMER 1

Przed wyrażeniem zgody dotyczącej akceptacji nowych zasad serwisu i polityki prywatności kliknij opcję „czytaj więcej…”. Następnie na dole ekranu pojawi się opis dotyczący przekazywania informacji dla Facebooka. Jeśli nie chce chcesz, aby Facebook miał dostęp do twojego numer telefonu (w żadnym przypadku nie będzie on jednak udostępniany), odznacz niniejszy element.

SYTUACJA NUMER 2

Jeśli zgodziłeś się już na zaktualizowane zasady polityki prywatności WhatsAppa, od tego momentu masz 30 dni na zmianę swojej decyzji. Przejdź do „ustawień”, a następnie wejdź w zakładkę „konto”. Ostatni punkt to zgoda na dzielenie się informacjami z Facebookiem. Teraz wystarczy ją tylko odznaczyć.

Osoba, która chce korzystać z komunikatora WhatsApp musi podczas rejestracji podać swój numer telefonu. Jest on następnie weryfikowany poprzez przesyłany SMS specjalny kod, który należy wpisać w okienku aplikacji