statystyki

Polska otwiera się na technologie cyberbezpieczeństwa z USA

autor: Bruce Andrews13.05.2015, 07:29; Aktualizacja: 13.05.2015, 09:58
haker-dane-cyberprzestępcy

Ofiarą naruszenia cyberbezpieczeństwa może paść każdy człowiek, którego pensja jest przelewana na rachunek bankowy lub który płaci rachunki przez internetźródło: ShutterStock

Z entuzjazmem oczekuję przyjazdu do Polski na czele misji handlowej Departamentu Handlu USA, w ramach której od 14 do 15 maja gościć będzie w Warszawie grupa firm związanych z cyberbezpieczeństwem.

Bruce Andrews

Bruce Andrews

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 Postrzegam tę wizytę jako okazję do poszerzenia zakresu wieloletniej współpracy handlowej pomiędzy naszymi krajami. Wspomniana misja handlowa jest owocem wizyty sekretarz handlu Penny Pritzker w Polsce we wrześniu 2014 r., w trakcie której został ogłoszony jej plan oraz zarysowane najbardziej znaczące perspektywy dla rozwoju działalności firm amerykańskich w Polsce, włącznie z sektorem technologii informatycznych.

Przedstawiciele 20 amerykańskich przedsiębiorstw przyjeżdżają do Polski, by wybadać możliwości współpracy z tutejszymi firmami oraz organizacjami państwowymi, które są zainteresowane najnowszymi amerykańskimi innowacyjnymi technologiami cyberbezpieczeństwa, a także normami oraz najlepszymi praktykami w tym obszarze. Wiele spośród firm wchodzących w skład misji działa już od kilkudziesięciu lat w Polsce. To nowe otwarcie może zacieśnić relacje gospodarcze oraz strategiczne pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, stanowi też odzwierciedlenie naszego wspólnego dążenia do zapewnienia cyberbezpieczeństwa.

Istnieje realne zapotrzebowanie na rozwiązania technologiczne w cyberprzestrzeni, jako że negatywne skutki zagrożeń w tym obszarze odczuwalne są na wielu poziomach, od biznesu po poszczególne osoby, przy czym zagrożenia często przenikają przez nieszczelne granice dzisiejszej globalnej gospodarki. Przypadki naruszenia cyberbezpieczeństwa powodują co roku znaczące straty finansowe – ich ofiarą może paść każdy polski obywatel, którego pensja jest przelewana bezpośrednio na rachunek bankowy lub który płaci rachunki przez internet. Co więcej, na destrukcyjne ataki narażone są wszystkie instytucje, a więc w ostatecznym rozrachunku również ich klienci.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane