statystyki

Nadciąga boom na drukarki 3D. Czy grozi nam plaga piractwa?

autor: Aleksandra Bączykowska, Marta Koremba10.03.2015, 16:00
drukowanie 3D

Druk 3D zapowiada rewolucję w medycynie. Mamy już za sobą pierwsze udane próby drukowania ludzkich tkanek i narządów. Wydrukowano kręg kręgosłupa, wszczepiony następnie chłopcu po doznanej kontuzji.źródło: ShutterStock

Dynamiczny rozwój trójwymiarowego druku powoduje, że za pomocą urządzeń 3D tworzone są coraz bardziej doskonałe i zaawansowane technologicznie przedmioty.

Dynamiczny rozwój trójwymiarowego druku powoduje, że za pomocą urządzeń 3D tworzone są coraz bardziej doskonałe i zaawansowane technologicznie przedmioty. Wiele światowych firm już korzysta z druku 3D w swojej produkcji. Boeing produkuje w 3D części do samolotów pasażerskich i wojskowych, Nike drukuje elementy butów dla piłkarzy, a Hasbro już niedługo będzie wytwarzać zabawki dla dzieci. Śladem największych podążają mniejsze firmy. Im tańsze stają się drukarki 3D, tym częściej pojawiają się również w domach konsumentów.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Milo(2015-09-06 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Piractwo było, jest i będzie. Ja drukuje od roku i wiem że ta technologia jest zdolna do bardzo wielu rzeczy. Do druku zdecydowałem się użyć żywicy od 3D Designers, wybrałem ten materiał ze względu na precyzyjność i wytrzymałość wydrukowanego elementu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane