Polska w unijnym ogonie jeśli chodzi o korzystanie z internetu. Najlepsza na rynku cyfrowym jest Dania, a najgorsza Rumunia. Tak wynika z danych przedstawionych przez Komisję Europejską.

Unijni eksperci napisali w raporcie, że Polska poprawiła się w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale wciąż jest w grupie państw odnotowujących najsłabsze wyniki. Teraz nasz kraj zajął 23. miejsce. Za Polską uplasowały się tylko Chorwacja, Włochy, Grecja, Bułgaria i Rumunia, która zamyka całą stawkę. Na czele jest Dania, a w grupie prymusów są jeszcze Szwecja, Holandia i Finlandia.

Jeśli chodzi o Polskę to z danych przedstawionych przez Komisję wynika, że 81 osób na 100 korzysta z mobilnego internetu, co jest dość dobrym wynikiem, ale słaba jest oferta szerokopasmowych sieci. Tylko 60 procent gospodarstw domowych ma dostęp do szybkiego internetu. Szybkość łącza pozostawia jednak wiele do życzenia, co - jak podkreśla Komisja Europejska - nie sprzyja rozwojowi polskiej gospodarki. Z raportu wynika, że coraz więcej naszych rodaków korzysta z internetu i 63 procent radzi sobie całkiem dobrze. Jednak mniej niż połowa decyduje się na zakupy w sieci, czy na bankowość internetową. Zaledwie 21 procent ufa administracji elektronicznej i wypełnia formularze w internecie.