Bonusy bukmacherskie — kryterium kształtujące rynek

Rynek bukmacherski to po stronie firm zacięta rywalizacja o klienta. Czołowi marki oferujące zakłady prześcigają się na pomysły, które pomogą im zwiększyć ilość osób obstawiających u nich zakłady. Nie jest tajemnicą, że w tej rywalizacji główną kartę przetargową stanowią bonusy bukmacherskie.

Wystarczy spojrzeć na strony takie jak najlepsibukmacherzy.com i porównać najlepsze bonusy bukmacherskie polskich firm, by zdać sobie sprawę, jak wygląda walka o fanów obstawiania. Najczęstszymi zachętami, które mają skłonić nowych klientów do skorzystania z oferty bukmacherów są:

  • bonus od depozytu;
  • bonus bez depozytu;
  • zakład bez ryzyka;

Nie będziemy w tym momencie wyjaśniać na czym polegają poszczególne promocje bukmacherskie, niemniej ich istotą jest zaoferowania typerom atrakcyjnych warunków na rozpoczęcie korzystania z zakładów oferowanych przez daną firmę.

Oferta czołowych bukmacherów w 2022 roku

Oczywiście nie chcemy powiedzieć, że bonus bukmacherski to jedyny element w ofercie firm, którymi są one w stanie przyciągnąć do siebie nowych graczy. W istocie najważniejsze są emocje związane z obstawianiem pojedynków — pojedynków zarówno sportowych, jak i (coraz częściej) e-gamingowych. W końcu rynek zakładów, w których można obstawiać zmagania najlepszych zawodników w grach komputerowych, przeżywa rozkwit.

jeżeli chodzi o atrakcyjność oferty polskich bukmacherów pod względem dostępnych dyscyplin do obstawiania, jest ona naprawdę zadowalająca. Fani zakładów są wręcz rozpieszczani. Nieraz okazuje się, że nawet najlepsze bonusy bukmacherskie są zbędne, bo i tak fani bukmacherki wejdą na stronę, aby tylko móc obstawić określony zakład.

Zwłaszcza że najlepsze firmy na rynku są w stanie oferować prawdziwie egzotyczne rozgrywki swoim klientom. Wszystko na wypadek, gdyby któryś z typerów potrzebował chwili wytchnienia od obstawiania tak popularnych dyscyplin jak piłka nożna czy siatkówka.

Już dziś każdy operator zakładów oferuje klientom następujące rozgrywki do typowania: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, MMA, boks, hokej na lodzie, piłka ręczna, żużel, dart, formuła 1 czy futbol amerykański. Wspominaliśmy wyżej co nie co

Jak będzie wyglądać przyszłość rynku bukmacherskiego?

Nie trudno się domyślić, że firmy będą coraz większe budżety przeznaczać na działania marketingowe. W końcu inwestycja nawet w najlepsze z punktu widzenia klientów promocje bukmacherskie z czasem zwraca się z firmom.

promocje bukmacherskie — sposób budowania przewagi rynkowej

Jako że konkurencja stale zagęszcza się na rynku, czołowe marki muszą dokładać wszelkich starań, aby typerzy decydowali się na ich ofertę.

Oferowanie bonusów bukmacherskich wbrew pozorom opłaca się firmom. Warto prześledzić to na konkretnym przykładzie — klient, który zaczyna grę u danego bukmachera i korzysta z powitalnego bonusu bukmacherskiego, nawet gdy wygra promocyjny kupon, środki, które otrzyma, trafią na jego konto zawodnika. Często jedyną możliwością wykorzystania ich, jest postawienie kolejnego kuponu. Więc de facto pieniądze zostają u bukmachera. W taki właśnie sposób zwiększa się rynek zakładów w naszym kraju — z obopólnym zadowoleniem firm i ich klientów.

Poszerzanie oferty bukmacherów

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się rozgrywek e-gamingowych na stronach popularnych firm świadczących zakłady, było czymś ekscentrycznym. Dziś już każdy do tego zdążył przywyknąć. Zresztą wystarczy zapytać dowolnego bywalca zakładów, czy zdarzyło mu się kiedyś typować sporty multimedialne. W wielu przypadkach odpowiedź będzie twierdząca.

W kwestii poszerzania ofert przez bukmacherów można zaobserwować trend dodawania kompletnie niszowych rozgrywek. Wielu z nich proponuje swoim klientom takie rozgrywki jak 5 liga angielska w piłce nożnej czy też mistrzostwa curlingu. Można podejrzewać, że ilość osób w naszym kraju, które są w stanie świadomie obstawiać takie rozgrywki, jest marginalna.

Dalsza dominacja firm oferujących zakłady online

Dane mówią same za siebie — coraz mniej osób wybiera wizyty u bukmacherów w tradycyjnych punktach. Zamiast tego częstszym wyborem są strony internetowe lub aplikacje mobilne z zakładami. Zwłaszcza że wybór obstawiania online często jest nagradzany specjalnymi promocjami bukmacherskimi.

Możemy też w kolejnych latach obserwować próbę wejścia znanych firm na polski rynek, które w efekcie wprowadzenia Ustawy Hazardowej, musiały zaprzestać działalności w naszym kraju. Zainteresowanie zakładami u nas sprawia, że rynek jest naprawdę atrakcyjnym kąskiem dla wielu marek świadczących zakłady w innych krajach.

Bonusy bukmacherskie — Które wybrać?

Na koniec musimy jeszcze spojrzeć na rynek zakładów pod kątem bonusów bukmacherskich. W końcu są one motorem napędowym całej branży i pełnią rolę zachęty, dzięki której coraz więcej osób interesuje się ofertą danego bukmachera.

Stawiając się po stronie klienta firmy oferującej zakłady, który chce zdobyć najlepszy bonus bukmacherski, musimy wejść w jego buty. To znaczy zastanowić się, czym on się kieruje przy wyborze odpowiedniej promocji.

Wiadomo, że taka osoba chce otrzymać możliwość postawienia zakładu niskim kosztem. Najlepiej wręcz za darmo. Oznacza to, że najlepszym bonusem bukmacherskim będzie zakład bez depozytu — taki, w którym nie musi on wpłacać środku, by wytypować wyniki.

jak widać, rynek zakładów w Polsce stoi pod znakiem bonusów bukmacherskich. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że praktycznie każda strona internetowa poświęcona tej tematyce, prezentuje regularnie zestawienia promocji u poszczególnych bukmacherów. Można się spodziewać, że trend ten będzie się utrzymywał w kolejnych latach.