Prestiżowy, smukły, o nienagannej, stylowej formie. Lekki i wytrzymały, a jednocześnie naszpikowany technologią. Energooszczędny, ale wydajny, o wielkich możliwościach. To brzmi jak opis idealnego laptopa i tak właśnie jest. Oto ThinkPad X1 Carbon 9. generacji od firmy Lenovo.

Seria ThinkPad bezapelacyjnie kojarzy się z wysoką jakością wykonania, najwyższą wydajnością i niezawodnością. Kolejne generacje urządzeń przeznaczonych dla kadry zarządzającej i menedżerów przynoszą nowe, technologiczne rozwiązania, jeszcze większe możliwości i całkiem unikalne podejście do designu. To, co niezmienne, to niezawodność, maksymalne wsparcie dla użytkowników i pewność, że trzymamy w naszych rękach coś naprawdę wyjątkowego. A jednocześnie to sprzęt, który nie będzie wyłącznie krzykliwym gadżetem, ale pełnoprawnym narzędziem niezbędnym w pracy. Pora poznać nowego X1 Carbon nieco bliżej.

Od pierwszego kontaktu z tą wersją ThinkPada nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z laptopem klasy premium. Jest ultrasmukły i ultralekki. Wyróżnia się elegancją, wytrzymałością i mobilnością. Waży tylko 1,13 kg w najmniejszej konfiguracji, a przekątna ekranu to 14 cali z nieco odświeżonymi proporcjami. Zanim przejdziemy do pozostałych kwestii technicznych, trzeba powiedzieć wprost, że ThinkPad X1 Carbon 9. generacji to laptop, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Produkt Lenovo od razu przykuwa wzrok swoją stylową formą. Czarna, węglowa obudowa i delikatne, nienachalne, czerwone elementy podsuwają na myśl design nowoczesnego, ekskluzywnego auta ze sportowym zacięciem.. Dodatkowo drapieżny styl nadaje mu wieko laptopa, które jest pokryte plecionką z włókna węglowego dostępne w konfiguracjach z matrycą o rozdzielczości UHDTak jak trudno przejść obojętnie obok eleganckiej limuzyny z odrobiną sportowego charakteru, tak i w przypadku tego laptopa trudno będzie uniknąć zazdrosnych spojrzeń kontrahentów czy współpracowników. Stylowy, lekki laptop o unikalnym i eleganckim wyglądzie będzie ozdobą niejednego spotkania biznesowego czy negocjacji. Często właśnie takie detale mają ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich.

To, co jednak wyróżnia i decyduje o jakości wysokiej klasy laptopów dla klientów premium to nie tylko wygląd, ale i osiągi tych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Lenovo ThinkPad X1 Carbon 9. generacji. Laptop został zbudowany na platformie Intel Evo, dlatego wyróżnia się wydajnością, szybkością reakcji, czasem działania baterii i efektownym obrazem na ekranie. Wyposażony jest w procesor Intel Core i7 vPro 11. generacji oraz kartę graficzną Intel Iris Xe. Pamięć RAM można rozszerzyć do 32 GB, natomiast dzięki dyskowi SSD 4. generacji można się cieszyć przestrzenią dyskową do 2 TB. Wskazany procesor gwarantuje wyjątkowy komfort pracy niezależnie od miejsca. Laptop został zaopatrzony w baterię 57 Wh (MM18), która zapewnia do 16 godzin pracy na jednym ładowaniu. Aby zwiększyć komfort pracy, Lenovo doposażyło X1 Carbon w funkcję Rapid Charge. Oznacza to, że laptop może być naładowany nawet do 80 procent w ciągu godziny. W przypadku wielu następujących po sobie spotkań, prezentacji czy konferencji z wieloma panelami to niezwykle pożyteczna funkcja.

Ponadto laptop wyposażony jest w udoskonalony wyświetlacz o proporcjach 16:10 z wąską ramką, prezentujący obraz o wysokiej rozdzielczości i bogatej kolorystyce. Do wyboru jest bogaty kolorystycznie panel w wersji FullHD oraz najwyższej jakości UHD+ z Dolby Vision. Co więcej, wydajna karta graficzna Intel Iris Xe prezentuje obraz o zadziwiającej wyrazistości i wierności barw — zarówno podczas wideokonferencji, jak i przeglądania stron internetowych czy oglądania multimediów. Wysokiej rozdzielczości ekran może niektórym kojarzyć się z dużym poborem mocy i nieznacznymi zagrożeniami zdrowotnymi. W tym laptopie nie ma mowy o takich sytuacjach. Nowy panel o niskim poborze mocy jest nie tylko energooszczędny, ale też posiada certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający skuteczność redukcji światła niebieskiego w trosce o wzrok. W ThinkPad X1 Carbon 9. generacji zaimplementowano także kompletne rozwiązanie do prowadzenia wideokonferencji i spotkań. Urządzenie posiada kamerę HD 720p, cztery głośniki Dolby Atmos Speaker System, gdzie dwa skierowane w górę to głośniki wysokotonowe, a dwa skierowane w dół to głośniki niskotonowe oraz cztery mikrofony dookólne dalekiego zasięgu.

Dodatkowo sprzęt nie ma problemów z przegrzewaniem się, czego można doświadczyć, korzystając z urządzeń średniej klasy. Nowy zawias na jednym rdzeniu, dwa wentylatory i tylne otwory wentylacyjne to elementy udoskonalonego układu chłodzenia, który dba o odpowiednią temperaturę wewnątrz urządzenia. Dodatkowo 9. generacja wprowadza cały zestaw nowych funkcji. Wyświetlacz w proporcjach 16:10 powiększa przestrzeń roboczą, szczególnie istotną w pracy z arkuszami kalkulacyjnymi czy plikami tekstowymi. Urządzenie jest wyposażone w zabezpieczenia biometryczne takie jak czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania, dzięki któremu można jednocześnie uruchomić komputer i się zalogować. Funkcja wykrywania obecności człowieka automatycznie blokuje laptop w momencie odejścia od ekranu, a w połączeniu z opcjonalną kamerą na podczerwień możliwe jest inteligentne logowanie nawet z trybu uśpienia. Warto też wybrać panel wyświetlacza z filtrem prywatności PrivacyGuard, dzięki któremu ciekawscy nie będą widzieć zawartości ekranu.

Warto też wspomnieć o jednej z podstawowych funkcji urządzeń spod znaku Lenovo, szczególnie w segmencie premium. Chodzi o niemal legendarną wytrzymałość. Nie wszystkim wiadomo jest, że laptopy z serii ThinkPad przechodzą rygorystyczne testy wojskowe, które są zgodne ze standardami wojskowymi MIL-STD-810H stworzonymi przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Właściciele tych laptopów mogą być pewni, że ich urządzenie wytrzyma różne warunki i niespodzianki, od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia.

Design, najwyższej jakości podzespoły, nowoczesne rozwiązania wspomagające pracę, bezpieczeństwo i prywatność. Jeśli to nadal zbyt mało jak dla urządzenia premium, to warto zauważyć, że Lenovo na tym nie poprzestaje. Sprzęty elektroniczne bywają zawodne, zarówno te najwyższej klasy jak i te tańsze. W każdej chwili może się zdarzyć przykry wpadek czy konieczność wymiany jakiejś części. Wtedy z pomocą przychodzi Lenovo Premier Support. To profesjonalne 3-letnie wsparcie, polegające na świadczeniu całodobowo pomocy realizowanej przez wysoce wykwalifikowanych techników. Ile to może kosztować? Usługa ta jest dostępna w standardzie dla każdego, kto zakupi najnowsze urządzenie ThinkPad X1 Carbon. W przypadku awarii klient nie będzie musiał czekać na infolinii -od razu zostanie przekierowany do technika. To jeszcze nie wszystko, ponieważ usługa zapewnia możliwość naprawy urządzenia w siedzibie klienta, a to już naprawdę poziom, dzięki któremu każdy użytkownik tego niezwykłego modelu poczuje się jak VIP.

ThinkPad X1 Carbon 9. generacji to wysoce wydajny, nadzwyczaj wytrzymały, nadający się do długiej i intensywnej pracy oraz bezpieczny laptop. Doceni go każdy wymagający biznesmen, przedsiębiorca oraz menedżer.

Lenovo, jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, oferuje przedsiębiorstwom możliwość kompensacji wpływu działalności na środowisko poprzez wykorzystanie usług CO2 Offset. Klienci mogą zakupić sprzęt wyposażony w funkcję kompensacji emisji dwutlenku węgla przez cały cykl eksploatacji. Jednym z produktów Lenovo oferujących taką usługę jest właśnie ThinkPad X1 Carbon 9. generacji

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/thinkpad-x1/X1-Carbon-G9/p/22TP2X1X1C9

ThinkPad X1 Carbon Gen 9 Still Life / foto: materiały prasowe