Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale podobnie jak w przypadku samochodów hybrydowych, producenci starają się połączyć zalety obu rozwiązań w tzw. chmurę hybrydową. Firma Synology dodatkowo ulepsza to rozwiązanie według własnej receptury. Dodaje inne cechy, które przyniosły sukces ich rozwiązaniom, a mianowicie prostotę, niezawodność, wydajność i skalowalność.

Przewaga NAS nad dyskami zewnętrznymi

NAS oznacza Network Attached Storage. Synology z kolei jest marką typową dla tych produktów i jako lider na rynku światowym, rozwiązania tej firmy cieszą się dużą popularnością. Zanim porównamy rozwiązanie przechowywania danych w chmurze i na własnym sprzęcie, należy najpierw wyjaśnić, dlaczego zwykły dysk zewnętrzny lub klucz USB nie są wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Oba te rozwiązania są łatwe w obsłudze, po podłączeniu do komputera lub laptopa w kilka sekund bez problemu uzyskasz dostęp do danych. Można je następnie odłączyć i bezpiecznie przechowywać ale prawdopodobnie na tym kończy się kalkulacja korzyści płynących z tego typu przechowywania. Nie można ich podłączyć do wielu komputerów jednocześnie, nie można uzyskać do niego sprawnego dostępu przez Internet, czy to w pracy, w podróży, czy w czasie wakacji i nie zapewnia żadnych dodatkowych funkcji. Serwer Synology NAS łączy się przez sieć komputerową, a następnie użytkownicy uzyskują dostęp do pamięci za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub bezpośrednio przez przeglądarkę komputerową, za pośrednictwem aplikacji na telefonie lub tablecie. Ponadto można go łatwo przekształcić w centrum multimedialne, firmowy serwer plików, system kamer, serwer pocztowy i wiele więcej za pomocą dodatkowych aplikacji. Może to brzmieć skomplikowanie, ale jest odwrotnie.

Synology liderem rynku w segmencie NAS

Prostota i intuicyjność to główne czynniki, które przyczyniły się do sukcesu firmy Synology. Od ponad dwudziestu lat na rynku DiskStation Manager (DSM), czyli autorski system operacyjny dla serwerów Synology stał się głównym powodem zakupu serwerów tej firmy. Zaawansowane funkcje dla użytkowników domowych i biznesowych można łatwo konfigurować za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Już wkrótce firma Synology wyda najnowszą wersję systemu operacyjnego DSM 7, w której prostota i niezawodność są na pierwszym miejscu. Kolejną zaletą jest lokalizacja, ponieważ nie tylko sam interfejs użytkownika jest w języku polskim, ale Synology również buduje ekosystem dla użytkowników. Zapewnia wsparcie dla polskojęzycznych klientów, a lokalni pracownicy pomagają klientom korporacyjnym w przygotowaniu projektu i wyborze odpowiedniego rozwiązania. Doskonała sieć partnerów to podstawa.

Rozwiązania dla małych i średnich firm — serwer All-in-one

Małe i średnie firmy czerpią duże korzyści z tzw. rozwiązania All-in-one, ze względu na ich wysoką wydajność. Oprócz wyżej wymienionych korzyści z przechowywania danych na serwerze NAS, dodatkowe aplikacje, które Synology nazywa pakietami, pomagają zaoszczędzić znaczne nakłady finansowe. Odpowiednio dobrany serwer Synology NAS w takiej firmie wykorzystuje pakiet Drive do synchronizacji danych między urządzeniami mobilnymi, komputerami i samym serwerem NAS. Pakiet Synology Office dostarcza arkusz kalkulacyjny i edytor tekstu online, a także narzędzie do prezentacji. Pracownicy mogą jednocześnie pracować na tych samych dokumentach. MailPlus, wraz z kalendarzem i aplikacją kontaktów, oferuje prywatny serwer pocztowy oraz zarządzanie kontaktami i terminami. Podłączając kamery IP, NAS staje się zaawansowanym systemem nadzoru. Jedno urządzenie przejmuje funkcje, które w przeszłości firmy rozwiązywały za pomocą oddzielnych serwerów.

Zaawansowana kopia zapasowa bez licencji

Kopia zapasowa jest zawsze tematem numer jeden. Wiele firm i klientów domowych zdaje sobie sprawę z jej znaczenia, jednak wiele firm nadal nie jest świadoma zagrożeń wynikających z braku odpowiednich rozwiązań. Firma Synology stara się zwiększać świadomość i proaktywnie zachęcać użytkowników do tworzenia kopii zapasowych. Jak określisz dobre rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych? Tworzy kopię zapasową całej infrastruktury - komputerów fizycznych, serwerów wirtualnych i fizycznych, a obecnie również chmury. Tak, tworzenie kopii zapasowych rozwiązań chmurowych, takich jak G-Suite i Microsoft 365, staje się coraz bardziej popularne. Dobre rozwiązanie obsługuje deduplikację, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i obciążać lokalnej sieci. Wspiera centralne zarządzanie i monitoring. A dobre rozwiązania są oczywiście płatne, ponieważ wspomniane zaawansowane funkcje podlegają zwykle pewnemu modelowi licencjonowania. A jak rozpoznać doskonałe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych? To proste! Jeśli potrafisz zidentyfikować dobre rozwiązanie, to doskonałe rozwiązanie oferuje zaawansowane cechy dobrego rozwiązania i nie wymaga licencji. Taki jest właśnie pakiet Active Backup Suite. Pakiet ten pod względem platform w pełni obejmuje platformę Windows i Linux na poziomie tworzenia kopii zapasowych plików. Użytkownicy systemu MacOS mogą również spodziewać się nadejścia Active Backup for Business dla tej platformy, ponieważ pracujemy również nad rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników komputerów Mac. Ponadto Active Backup będzie obsługiwał szyfrowanie kopii zapasowych AES256, co gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo danych, których kopie zapasowe są tworzone.

Hybrydowa pamięć masowa jako połączenie pamięci lokalnej i w chmurze

Tak jak samochody hybrydowe łączą zalety samochodów elektrycznych i z silnikiem spalinowym, chmura hybrydowa łączy również zalety przechowywania w chmurze i lokalnego, tak zwanego przechowywania na miejscu. Prywatna chmura oferuje pełną kontrolę nad plikami, szybkość dostępu do plików ograniczoną jedynie szybkością sieci, dlatego jest idealnym rozwiązaniem do bezpiecznej, wygodnej i szybkiej pracy z plikami, niezależnie od szybkości i dostępności łącza internetowego. Dodatkowo takie rozwiązanie z własnym sprzętem może zaoszczędzić firmie od tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy euro, ponieważ koszt rozwiązań chmurowych znacznie wzrasta wraz ze wzrostem ilości danych. Z drugiej strony w przypadku rozwiązań chmurowych początkowa inwestycja jest niższa niż w przypadku chmury prywatnej. Dostęp do danych jest również łatwiejszy, połączenia VPN i związane z nimi wymagania dotyczące konfiguracji i sprzętu sieciowego nie muszą być uwzględniane. W firmie Synology wierzymy, że chmura hybrydowa pomoże połączyć zalety obu tych rozwiązań. Połączenie serwera Synology NAS i chmury Synology C2 skutecznie łączy zalety obu rozwiązań. Chmura Synology C2 służy jako podstawowy magazyn danych, a najczęściej używane dane są również synchronizowane i przechowywane na lokalnym serwerze NAS. Zapewnia to szybki dostęp niezależnie od łącza internetowego, ale dzięki chmurze C2 jako podstawowej pamięci masowej, bardzo łatwo jest również synchronizować dane pomiędzy poszczególnymi oddziałami jednej firmy. Jednocześnie lokalny sprzęt nie musi być budowany na całkowitej pojemności danych w chmurze C2, ponieważ zawsze zawiera tylko część danych, tylko tę część, która jest potrzebna do pracy.
Firma Synology serdecznie zaprasza do kontaktu: pl_sales@synology.com w celu pomocy w doborze rozwiązania.
Business colleagues at meeting looking to female manager / Materiały prasowe / monkeybusinessimages