Do sieci wyciekły pierwsze prasowe fotografie nowego flagowego smartfona Sony. Wszystko wskazuje na to, że wielka premiera następcy Xperii Z odbędzie się już 4 września. Czy nowy smartfon powtórzy sukces swojego poprzednika?

Xperia Z1 dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych - białej, fioletowej i czarnej. Pod względem designu, smartfon bliźniaczo przypomina swojego poprzednika, co w żadnym wypadku nie jest jego wadą: Wszak wizualna strona Xperii Z prezentowała się doskonale. Jedyną widoczną zmianą jest zastosowanie metalowej ramki wokół obudowy nowego smartfona. Mamy również nadzieję, że będzie on lepiej "leżał w dłoni". Poprzedni flagowiec Sony był pod tym względem troszkę "plastikowy".

O specyfikacji technicznej Xperii Z1 wiadomo już praktycznie wszystko. Smartfon zostanie wyposażony w 5 calowy ekran Full HD, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800, 2GB pamięci RAM oraz aparat 20mpx. Podobnie, jak jej poprzedniczka, Z1 ma być odporna na wodę i kurz. Całość dopełni akumulator 3000 mAh oraz najnowsza wersja systemu Android 4.3. Jelly Bean.

Xperia Z1 zostanie zaprezentowana 4 września na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Wiele wskazuje na to, że w sprzedaży pojawi się również mniejsza wersja smartfona - Xperia Z mini.