Japoński gigant zaprezentował nowego członka rodziny Xperia. Czym wyróżnia się smartfon oznaczony literką M? Przede wszystkim interesującym „szklanym” designem oraz także wsparciem dla technologii NFC, która umożliwia transmisję multimediów do urządzeń zewnętrznych, np. telewizorów Bravia.

Smartfon został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1 Ghz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz aparat 5mpx z czterokrotnym zoomem cyfrowym, umożliwiający nagrywanie filmów w standardzie 720p. 4-calowy wyświetlacz FWVGA generuje obraz o rozdzielczości 854x480 pikseli. Całość dopełnia 4GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD (do 32 GB). Xperia M pracuje na systemie operacyjnym Android 4.1 (Jelly Bean).

Sony chwali się przede wszystkim wsparciem dla technologii NFC, która umożliwia szybkie i bezprzewodowe dzielenie się multimediami oraz ich streaming do urządzeń zewnętrznych. Wystarczy zetknąć smartfona z pilotem do telewizora BRAVIA (lub innym urządzeniem wspierającym NFC), a na jego ekranie natychmiast pojawi się wybrany przez nas film, czy też zdjęcie.

Xperia M wykorzystuje również system ‘STAMINA’, który znacznie wydłuża czas pracy akumulatora. Sony obiecuje, że w trybie standby wytrzyma on nawet do 552 godzin. Ma również wystarczyć na ponad 10 godzin rozmów.

Xperia M pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku. Na rynku będą dostępne dwie wersje urządzenia – ze wsparciem dla jednej i dwóch kart SIM. Pojawi się również kilka wariantów kolorystycznych – czarny, fioletowy, biały oraz żółty.

Sony Xperia M - Specyfikacja techniczna

Wymiary: 124x62x9,3 mm

Waga: 124 gramy

Wyświetlacz: 4” TFT (854x480 pikseli)

Procesor: 1 GHz Qualcomm dual-core

Pamięć RAM: 1 GB

Pamięć flash: 4 GB + microSD (do 32 GB)

Aparat: 5 mpx