Smartfon został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1 Ghz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz aparat 5mpx z czterokrotnym zoomem cyfrowym, umożliwiający nagrywanie filmów w standardzie 720p. 4-calowy wyświetlacz FWVGA generuje obraz o rozdzielczości 854x480 pikseli. Całość dopełnia 4GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD (do 32 GB). Xperia M pracuje na systemie operacyjnym Android 4.1 (Jelly Bean).

Sony chwali się przede wszystkim wsparciem dla technologii NFC, która umożliwia szybkie i bezprzewodowe dzielenie się multimediami oraz ich streaming do urządzeń zewnętrznych. Wystarczy zetknąć smartfona z pilotem do telewizora BRAVIA (lub innym urządzeniem wspierającym NFC), a na jego ekranie natychmiast pojawi się wybrany przez nas film, czy też zdjęcie

Xperia M wykorzystuje również system ‘STAMINA’, który znacznie wydłuża czas pracy akumulatora. Sony obiecuje, że w trybie standby wytrzyma on nawet do 552 godzin. Ma również wystarczyć na ponad 10 godzin rozmów.

Xperia M pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku. Na rynku będą dostępne dwie wersje urządzenia – ze wsparciem dla jednej i dwóch kart SIM. Pojawi się również kilka wariantów kolorystycznych – czarny, fioletowy, biały oraz żółty.

Sony Xperia M - Specyfikacja techniczna

Wymiary: 124x62x9,3 mm

Waga: 124 gramy

Wyświetlacz: 4” TFT (854x480 pikseli)

Procesor: 1 GHz Qualcomm dual-core

Pamięć RAM: 1 GB

Pamięć flash: 4 GB + microSD (do 32 GB)

Aparat: 5 mpx