Electronics Arts odpaliło prawdziwą "bombę" dla milionów fanów poczciwych "Simsów". Wczoraj na oficjalnej stronie firmy pojawiła się pierwsza zapowiedź czwartej części serii The Sims, która pojawi się w sprzedaży już w 2014 roku. Póki co, EA nie podzieliła się żadnymi szczegółami, ale możemy się spodziewać, że pierwszy trailer z gry zostanie zaprezentowany na targach E3 w Los Angeles.

The Sims 4 zaoferuje zarówno rozgrywkę w trybie on-line, jak również dla pojedynczego gracza. To właśnie ten drugi tryb ma stanowić sedno rozgrywki. Co ważne - gra nie będzie wymagać stałego połączenia z internetem. Jak widać, EA uczy się na własnych błędach popełnionych przy okazji premiery najnowszej części SimCity.

EA poinformowała również, że obecnie nad grą pracuje ponad 100 osobowy zespół. Twórcy chcą zwrócić szczególną uwagę na jak najlepsze odwzorowanie relacji pomiędzy poszczególnymi Simami.

EA obiecuje również nowe fascynujące narzędzia, które umożliwią graczom pełną personalizację świata The Sims.

Gra pojawi się w sprzedaży w 2014 roku. W sierpniu br. EA zorganizuje specjalne spotkanie dla dziennikarzy, na którym zaprezentuje pierwsze efekty pracy nad The Sims 4.

Wszystkie części serii The Sims sprzedały się na świecie w ponad 150 milionach egzemplarzy.