Od dziś na posiadaczy konsol Xbox 360 czeka kolejny zestaw aplikacji, w tym m.in. usługa SkyDrive. Dzięki niej użytkownicy mogą przeglądać poprzez swoją konsolę zgromadzone na wirtualnym dysku pliki. Wyświetlać pokazy zdjęć, video, a w niemal chwilę od zrobienia zdjęcia telefonem z Windows Phone cieszyć się nim na dużym ekranie.

SkyDrive to wirtualny dysk pamięci, na którym przechowywać można zdjęcia, dokumenty i inne pliki w chmurze. Usługa umożliwia przechowywanie danych i dostęp do nich z poziomu niemal każdego urządzenia – komputera, tabletu, telefonu, a teraz także konsoli Xbox 360. Dzięki temu użytkownik ma zawsze dostęp do najważniejszych dokumentów i ulubionych plików multimedialnych. Dostęp do SkyDrive jest darmowy. W ramach usługi podstawowej każdy użytkownik otrzymuje 7 GB miejsca na dysku. W każdej chwili może też zdecydować się na powiększenie pamięci kupując dodatkowy pakiet 20, 50 lub 100 GB w rocznej subskrypcji o wartości odpowiednio 34 PLN, 85 PLN lub 169 PLN.

W zeszłym miesiącu poinformowaliśmy o dwukrotnym wzroście wykorzystania usługi SkyDrive w ciągu ostatniego półrocza. Rosnąca popularność Windows 8 przekłada się na coraz większą liczbę użytkowników tej usługi jako najłatwiejszego sposobu przechowywania zdjęć, dokumentów i innych plików. Dziś poszerzamy ofertę dla użytkowników SkyDrive i konsoli Xbox, udostępniając nową aplikację SkyDrive dla konsoli Xbox 360. Aplikacja pojawi się w konsoli Xbox jeszcze dzisiaj, po godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego – mówi Mike Torres, Group Program Manager odpowiedzialny za aplikacje SkyDrive.

Zalety SkyDrive na konsoli Xbox 360 docenią przede wszystkim miłośnicy zdjęć i wideo. Aplikacja łączy dostępność i funkcjonalność chmury z konsolą Xbox i telewizorem. Dzięki temu wszystkie zdjęcia, nagrania wideo, filmy i inne pliki umieszczone w SkyDrive za pośrednictwem systemu Windows lub Internetu będą dostępne na ekranie telewizora podłączonego do konsoli Xbox. Usługa umożliwia też przeglądanie treści udostępnionych przez znajomych oraz wyświetlanie pokazu slajdów. Z konsolą Xbox może połączyć się także telefon z systemem Windows Phone, dzięki czemu każde zrobione nim zdjęcie będzie niemal od razu dostępne na dużym ekranie telewizora.
Aplikacja SkyDrive do konsoli Xbox obsługuje sterowanie głosem i gestami Kinect, a także pilotem i kontrolerem. Oznacza to, że pokazem slajdów ze zdjęć w SkyDrive można wygodnie sterować, wypowiadając określone polecenia głosowe (funkcja dostępna w wybranych językach).