Na zakończonych właśnie targach Games Com w Kolonii twórcy polskiej gry "Wiedźmin 2 Zabójca Królów" zdobyli najwięcej nagród. "Wiedźmin 2" pokonał w rywalizacji takie tytuły jak "Batman: Arkham City" czy "Battlefield 3" zdobywając największą pulę nagród EGA.

"Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" (Edycja Rozszerzona) sześciokrotnie stanął na najwyższym podium w prestiżowych kategoriach m.in. takich jak "Najlepsza Europejska Gra" i "Najlepsze Europejskie Kierownictwo Artystyczne".

"Bardzo chciałbym podziękować naszym fanom. To wspaniała rzecz, gdy wiesz, że ciężka praca zespołu zapewnia rozrywkę dużej liczbie osób i że nasza wizja gier RPG trafia do wielu ludzi. Jeszcze raz - dziękuje Wam wszystkim" - powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED odbierając statuetkę.

European Games Awards - to najważniejsze w Europie nagrody przyznawana przez konsumentów dla najlepszych gier komputerowych, ich twórców, wydawców i platform. Nagroda obecnie przyznawana jest w 24 kategoriach. Pierwsza uroczystość rozdania statuetek EGA miała miejsce w 2010 roku. W tegorocznym głosowaniu internetowym wzięło udział ponad 230 tys. osób.

Gry oparte o świat Wiedźmina już dziś są światowym hitem. W ciągu niespełna 5 lat od debiutu serii, obie części Wiedźmina stworzone przez polskie studio sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. To rekord polskiej branży gier wideo. CD Projekt RED cały czas pracuje intensywnie nad dalszym zwiększeniem sprzedaży. Wiedźmin 2, dostępny na komputery PC i konsolę Xbox 360, jesienią zadebiutuje także na komputerach Apple.