Magazyn Time opublikował ranking najlepszych wynalazków 2012 roku. Na liście znalazły się m.in. okulary Google Glass, drukarka 3D, a także zabawki Techpet.

Time zwrócił uwagę m.in. na wynalazek czterech ukraińskich studentów, którzy opracowali rękawice pozwalające osobom głuchoniemym komunikować się z tymi, którzy nie znają języka migowego. Rękawice są wyposażone w czujniki, które rejestrują ruch i przekładają go na słowa, wysyłane do smartfonu.

Innowacyjnym Oscarem została wyróżniona drukarka 3D MakerBot Replicator 2. Nazwa "replikator" w sumie bardzo trafnie ją charakteryzuje. Model doceniony przez Time jest najszybszy, najbardziej dokładny i potrafi wytworzyć największe przedmioty spośród konkurencji.

ikona lupy />
Sergey Brin w Google Glass podczas I/O Google / Bloomberg / David Paul Morris

Techpet to nowa wersja popularnej w latach 90. zabawki Tamagotchi. Smartfon z zainstalowaną aplikacją umieszcza się w plastikowej ramie w kształcie psa i po chwili "zwierzę" jest już gotowe do zabawy. O swojego pupila należy się troszczyć. Pies rozpoznaje także komendy głosowe i gesty

Tme docenił także wynalazek Google'a - Google Glass. Dzięki nim, jak pisze gazeta, "rzeczywistość rozszerzona" ma szansę stać się bardziej powszechna. Google Glass umożliwią wykonywanie zdjęć, wideo-chaty, sprawdzanie spotkań, dostęp do map i stron internetowych.

Kolejny wynalazek wyróżniony przez Time ułatwia pracę strażakom i jednostkom specjalnym. Jest to kula o rozmiarach piłki tenisowej, na której znajduje się sześć kamer. Można ją wrzucić np. do zadymionego budynku i uzyskać obraz pomieszczenia. Dodatkowo, czujniki zamontowane w piłce ustalają wysokość temperatury, jakość powietrza, wykrywają promieniowanie i inne zagrożenia.

W zestawieniu Time znalazł się wynalazek Polaka. Mieszkający w USA Marcin Jakubowski stworzył "zestaw do tworzenia cywilizacji". Są to darmowe instrukcje wykonania 50 "najpotrzebniejszych w nowoczesnym życiu maszyn".