Użytkownicy mogą już korzystać z dysku Google - miejsca, w którym można tworzyć, udostępniać, dzielić się i przetrzymywać wszystkie swoje pliki. Z Google Drive można korzystać zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych.

Dokumenty Google, które są częścią Google Drive umożliwiają pracę z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym nad dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami. Można także komentować i odpowiadać na komentarze do dowolnych plików i otrzymywać powiadomienia, gdy inni komentują udostępnione elementy. Dysk Google został zbudowany tak, by współpracować ze wszystkim innymi usługami Google. Użytkownicy mogą dzielić się zdjęciami z Dysku Google na Google+, a już niedługo będzie można także dodawać załączniki do Gmaila bezpośrednio z Dysku.

Dysk Google potrafi także rozpoznać tekst w skanowanym dokumencie dzięki technologii OCR. Google rozpoczęło także integrację rozpoznawania obrazów - "Dzięki temu jeśli następnym razem przeciągniesz do Dysku Google np. zdjęcia Wielkiego Kanionu, to gdy następnym razem będziesz wyszukiwał hasło [wielki kanion], wgrane przez Ciebie zdjęcia pojawią się w wynikach. Ta technologia jest w początkowej fazie rozwoju i spodziewamy się, że z czasem będzie działać coraz lepiej" - pisze Google na swoim blogu.

Google udostępnił też aplikację Drive na komputery PC oraz Mac, oraz na urządzenia z Androidem. Aplikacja na iPhone'a oraz iPada ma pojawić się wkrótce.

Korzystanie z dysku Google z 5GB miejsca jest darmowe. Dodatkowo można wykupić pojemność 25GB miesięcznie za 2,49 USD/miesiąc, 100GB za 4,99 USD/miesiąc, a nawet 1TB za 49,99 USD/miesiąc.

Film