Microsoft odświeża kultowe gry Atari i uruchamia je na nowo w przeglądarkach internetowych obsługujących HTML5, w tym głównie Internet Explorer. Już na początku firma udostępni aż osiem tytułów: Asteroids, Combat, Centipede, Lunar Lander, Missile Command, Pong, Super Breakout i Yar’s Revenge.

Latem 1972 roku Atari wprowadziło pierwszą grę zręcznościową Pong. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w dziedzinie rozrywki. Atari stało się liderem platform gamingowych tej epoki sprzedając aż 30 milionów konsol Atari 2600. Większość współczesnych gier cieszących się ogromną popularnością również czerpie inspirację z oryginalnych koncepcji kreatywnych Atari.

Dziś kultowe gry nabierają nowej jakości dzięki uruchomieniu strony Atari Arcade, na której można przypomnieć sobie dawne czasy w nowej odsłonie. Tytuły, takie jak Pong, Missile Command czy Centipede zostały przygotowane do pracy w oparciu o przeglądarki wyposażone w HTML5, takie jak Internet Explorer 10. Gry zostały dostosowane do korzystania z interfejsu dotykowego oferując także możliwość grania przez kilka osób równocześnie, co dostarcza wyjątkowych wrażeń na urządzeniach wyposażonych w system Windows 8.

Z klasycznych gier korzystać mogą również użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 9 na urządzeniach z systemem Windows 7 PC, a także osoby korzystające z każdej innej aktualnej przeglądarki.

Jednocześnie Microsoft zachęca deweloperów do tworzenia własnych, nowych gier na platformę Atari Arcade udostępniając narzędzia dla deweloperów SDK.