Acer ujawnił kolejne szczegóły swojego nowego ultrabooka. S5 będzie najcieńszym tego typu urządzeniem na świecie.

Ważący zaledwie 2,65 kg, Acer Aspire S5 ma zaledwie nieco ponad centymetr grubości najcieńszym miejscu i niespełna półtora centymetra w najgrubszej. Osiągnięcie takiej wielkości było możliwe dzięki unikalnemu zaprojektowaniu mechanizmu chowania portów. Jeżeli chce się podłączyć jakieś urządzenie peryferyjne do jednego z dwóch gniazd USB 3.0, jednego Thunderbolt 20 Gb/s albo wyjścia obrazu HDMI, trzeba przycisnąć spód komputera, który otworzy się odsłaniając porty - informuje pclab.pl

Chociaż Aspire S5 został po raz pierwszy zapowiedziany w styczniu, producenci trzymali szczegóły konfiguracji w tajemnicy.

Aspire S5 ma być nie tylko supercienki, ale i dobrze wyposażony. Ultrabook ma opierać się na procesorze trzeciej generacji Intel Core i7. Dzięki 13,3-calowemu panoramicznemu wyświetlaczowi podświetlanemu diodami LED (1366 x 768) i 1,3 megapikselowej kamerze internetowej HD, urządzenie pozwala na oglądanie i robienie zdjęć i nagrań wideo dobrej jakości.

Jest to także pierwszy produkt firmy Acer zintegrowany z AcerCloud, która pozwala użytkownikom na zdalny dostęp do wspólnej sieci danych dotyczących urządzeń mobilnych tej firmy.

Wbudowany akumulator ma wystarczyć na 6,5 godziny używania komputera albo 15 dni jego działania w trybie uśpienia.

Zaprojektowany w kolorze czarnym z stopu magnezu Aspire S5 jest przyjemny również oka.

Ultrabook Acer Aspire S5 ma być dostępny w ostatnim tygodniu czerwca i będzie kosztować 1.399 dolarów.