statystyki

Przyśpieszona cyfryzacja w trybie awaryjnym [WYWIAD]

autor: Radosław Korzycki24.03.2020, 07:59; Aktualizacja: 24.03.2020, 08:11
Klawiatura komputera

Klawiatura komputeraźródło: ShutterStock

Wielu przedsiębiorców do tej pory wzbraniało się przed korzystaniem z narzędzi cyfrowych - mówią eksperci z Centralnego Domu Technologii.

Kogo w czasie epidemii może najbardziej dotknąć wykluczenie cyfrowe?

Kamil Śliwowski, dyrektor programu edukacyjnego, Centralny Dom Technologii: Do grup, które mogły być wykluczone do tej pory – osób starszych, mieszkających samotnie i mniej zamożnych, mogą dojść dzieci, zwłaszcza w wielodzietnych rodzinach. Niezależnie od ich zamożności przeniesienie edukacji do sieci spotyka się chociażby z problemem posiadania jednego komputera na kilka osób, które nagle potrzebują go znacznie częściej, do tego w tym samym czasie. To może mieć wpływ na efektywność i nauczania, i pracy zdalnej rodziców.

Van Anh Dam, dyrektorka zarządzająca, Centralny Dom Technologii: Wykluczenie cyfrowe polega nie tylko na braku dostępu do odpowiedniego sprzętu lub wystarczającej liczby urządzeń. To również nierówny dostęp do internetu, który pozwoliłby kilku domownikom jednocześnie korzystać z narzędzi komunikacji potrzebnych im do nauki lub pracy zdalnej, pobierania plików (np. prac domowych).


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane