statystyki

Chińska ofensywa na polu płatności internetowych

autor: Adam Pawluć18.04.2018, 07:52; Aktualizacja: 18.04.2018, 08:02
Według różnych źródeł największy na świecie fintech Ant Financial – chińska platforma do płatności internetowych – chce wejść na giełdę.

Według różnych źródeł największy na świecie fintech Ant Financial – chińska platforma do płatności internetowych – chce wejść na giełdę.źródło: ShutterStock

Jack Ma wykupi europejskie fintechy? Jego firma rośnie na światowego hegemona płatności mobilnych.

Według różnych źródeł największy na świecie fintech Ant Financial – chińska platforma do płatności internetowych – chce wejść na giełdę. W tym celu szuka inwestorów, którzy w kolejnej już rundzie finansowania mają zasilić przedsiębiorstwo w 9 mld dol. Zabieg ten ma wywindować wartość firmy do 150 mld dol. przed pierwszą publiczną ofertą, co spowoduje, że stanie się on największym jednorożcem (start-upy warte ponad miliard dolarów) na świecie. Jeśli finansowanie zakończy się sukcesem – a na to wygląda, bo według nieformalnych doniesień Bloomberga pieniądze ma wyłożyć singapurski inwestor Temasek Holdings – to firma stanie się prymusem płatności mobilnych, wartym więcej niż choćby IBM.

– Jeśli Ant Financial wejdzie na parkiet, to zagwarantuje sobie spory wzrost w najbliższych latach, co pozwoli firmie jeszcze mocniej działać, nie tylko na rynku azjatyckim – mówi prof. Katarzyna Żukrowska, dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych SGH.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane