Ile Facebook zarabia na każdym użytkowniku?

09.04.2018, 15:38; Aktualizacja: 09.04.2018, 16:24
W marcu br. po ujawnieniu gigantycznego wycieku danych osobowych z kont na Facebooku wielkie firmy i znane osoby zadeklarowały, że usuną swoje facebookowe konta.

W marcu br. po ujawnieniu gigantycznego wycieku danych osobowych z kont na Facebooku wielkie firmy i znane osoby zadeklarowały, że usuną swoje facebookowe konta.źródło: ShutterStock

Czy wart blisko pół biliona dolarów Facebook odczuje skutki informacji o wycieku prywatnych danych z kont na portalu? W ostatnim roku rosła zarówno liczba użytkowników, jak i zysk w przeliczeniu na każdego z nich - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Cyklon(2018-04-09 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Aby ustalić ile faktycznie zarabia Facebook Inc na każdym użytkowniku trzeba znać koszty działalności a w USA są bardzo wysokie, najwięcej kosztuje dostęp do internetu to znaczy transfer danych, w latach 2003-2004 gdy portal facebook prowadziła firma Pilawa Facebook & Twitter mająca innego założyciela nie syda to transfer danych za 1 GB był o 500 razy droższy niż we Franicji (to średnia EU) i 700 razy wyższy niż w Polsce !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane