1: Niskie koszty eksploatacji

Niska cena wydruku była przez lata kluczową zaletą drukarek laserowych – stosowany w drukarkach atramentowych system wymiennych kartridży wyraźnie podnosił koszty eksploatacji. Ale sytuacja zmieniła się wraz z wprowadzeniem przez Epson urządzeń klasy WorkForce Pro, WorkForce Pro RIPS i WorkForce Enterprise wykorzystujących tusze DURABrite Ultra i DURABrite PRO. Atramenty te nie tylko są odporne na ścieranie, promieniowanie UV i wodę, ale przede wszystkim oferują niski koszt druku jednej strony. 

Jednak ogromne oszczędności są ukryte w innych obszarach. Przede wszystkim druk atramentowy – inaczej niż laserowy – odbywa się bez potrzeby uzyskiwania wysokiej temperatury. Dzięki temu sprzęt oszczędza nawet 96% energii elektrycznej – pozwala to na oszczędności setek złotych, a pamiętać warto, że z reguły w firmach stoi co najmniej kilka takich urządzeń.

Zmorą laserówek jest cykliczna wymiana bębnów, grzałek, itp. – spowodowane  jest to  charakterem tej technologii i wymaga wpisania do budżetu stałych wydatków. Poza kosztem taki serwis oznacza też angażowanie pracownika oraz przestój sprzętu. Tymczasem w przypadku modeli WorkForce Enterprise, jednorazowe załadowanie tuszu wystarcza nawet na… 100 tys. wydruków, a głowica Precision Core (rodem z wielkoformatowych urządzeń drukarskich) zapewnia pracę przez  cały czas eksploatacji urządzenia. Skutek? Nawet o 94% mniej wytwarzanych odpadów!

Dlatego koszty posiadania (TCO) oznaczające ile realnie kosztuje nas wydruk strony są zdecydowanie niższe niż w przypadku większości drukarek laserowych. I to przy zachowaniu najwyższej jakości wydruku!

2: Wydajność!

Z punktu widzenia użytkownika biznesowego, jedną z kluczowych przewag „atramentu” nad „laserem” jest wysoka wydajność przejawiająca się zarówno krótkim czasem wydruku  pierwszej strony, ale przede wszystkim szybkim rozpoczęciem drukowania. W przypadku drukarek laserowych na rozpoczęcie pracy trzeba czekać nawet kilkadziesiąt sekund (potrzebnych na jej rozgrzanie) – dla porównania, w modelu Epson WF-C5790DWF użytkownik może przeczytać pierwszą stronę już po 5  sekundach od wysłania polecenia druku. Znakomicie wygląda również kwestia wydruków na minutę – sprzęt Epsona nie ma problemu z drukowaniem w tym czasie… nawet 100 stron.

3: Jakość i dokładność

Jakość od zawsze była atutem drukarek atramentowych i jedną z ich przewag nad „laserem” – jeśli komuś zależy na wyrazistych grafikach, oczywistym wyborem będzie „atramentówka”. W technologii piezoelektrycznej stosowanej przez Epsona, atrament jest dostarczany na nośnik za pomocą przyciągania ładunków elektrycznych, a nie przez jego podgrzewanie. Technologia zmiennej wielkości kropli pozwala precyzyjnie kontrolować umieszczenie atramentu na wydruku. Ich minimalna objętość (od 3 do 5  pikolitrów) zwiększa czytelność wydruków i jakość kolorów oraz skraca czas drukowania. Dodatkowo głowica drukująca nie wymaga wymiany  przez cały okres użytkowania drukarki. Atutem jest również świetna trwałość – dzięki atramentom pigmentowym są one wyraźne i pełne nasyconych kolorów przez długie lata.

4: Wszechstronność, czyli wszystko w jednym

Sprzęt z serii Epson WorkForce Pro to urządzenia wielofunkcyjne, integrujące funkcje drukarki, skanera i kopiarki. Podajniki dokumentów (ADF) i dołączane profesjonalne oprogramowanie czynią z niego centrum zarządzania dokumentacją – zarówno papierową (w postaci wydruków), jak i plikami (np. przy archiwizacji). Taki system potrafi np. samodzielnie rozpoznać charakter skanowanego dokumentu i zgodnie z konfiguracją wysłać go do właściwego katalogu na dysku czy w chmurze.

Równie istotne jest, iż urządzenia te mogą drukować na wielu rozmiarach i typach nośnika (papier – do 300 g/m2 -  folia, naklejki itp.) i oferują cały zestaw przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak np. łączność bezprzewodowa, kontrola dostępu itp.

5: Ekologia

Ostatnim (nie najmniej istotnym!) argumentem przemawiającym za wyborem biznesowej drukarki atramentowej jest fakt, iż urządzenia tego typu są bardziej przyjazne dla środowiska. Generują minimalne ilości odpadów eksploatacyjnych oraz szkodliwych substancji (takich jak ozon) powstających podczas pracy – a dodatkowo zużywają znacznie mniej energii na każdym etapie swego życia. Wszystko to sprawia, że są tańsze i wygodniejsze w eksploatacji niż konkurencyjne urządzenia – a te zalety są w biznesie nie do przecenienia.

Wybór z głową

Tę rewolucję zawdzięczamy firmie Epson, która od lat rozwija i doskonali technologię atramentową. W jej ofercie znajdziemy ogromny wybór urządzeń drukujących dla biznesu, oferujących wszystkie wymienione powyżej zalety. W przypadku najmniejszych firm dobrym wyborem będzie np. model WF-C5790DWF (szybkie urządzenie wielofunkcyjne dla małych grup roboczych). Użytkownicy ze średnich organizacji powinny zainteresować się modelem WF-8590DTWF (obsługa formatu A3+, drukowanie i skanowanie dwustronne), zaś WF-C869RD3TWFC to idealne rozwiązanie do dużych firm, poszukujących ultra wydajnego, łatwego w eksploatacji sprzętu do drukowania (ten model drukuje do 86 000 stron bez konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych). I „last but not least” wszystkie urządzenia spełniają wymogi RODO pod kątem ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa druku.

źródło: Materiały Prasowe